Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ustawa śmieciowa od 1 lipca 2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam mycie - to nie problem.
Raz, że wszystko będzie w workach (resztki żarcia też), więc sie nie ufajda za bardzo.
Dwa, że i tak w lecie płukałem kubeł Alby, bo fragrans był taki, że ciemno od much i biało od robaczków było :)
Ja jestem od 13 lat wiochmen zaprawiony w bojach !
Zdecydowaliśmy wczoraj, ze bierzemy niesortowanie za 54 zeta/m-ąc i kupuję czarny 240 litrowy kubeł. Wysłałem dzis korektę deklaracji do Związku.
Zobaczymy, moze w przyszłości coś się zmieni nalepsze, to zmienię zdanie i będę NA PRAWDĘ EKOLOGICZNY he he
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Cze 19, 2013 10:24    Temat postu:

Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja postawa jest doprawdy godna potępienia i powinna być schowana na forum bo nie jesteś dobrym wzorem ,o nie! Wink
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Sceptyku, ale umiem liczyć i dbam o swoją wygodę. Niestety po raz kolejny urzędnicy utrudniają mi zycie - nie tam maiło być. Ale nie o tym ten wątek i zamykam tym samym tę małą dygresję.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcel napisał:
Oj tam mycie - to nie problem.
Raz, że wszystko będzie w workach (resztki żarcia też), więc sie nie ufajda za bardzo.
Tylko, że Ci, którzy się zdecydują na segregację nie mogą wrzucać do pojemnika na BIO odpadków w workach. Więc tu będzie syf i malaria dość szybko.
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Trociu. Nawet rozglądałem się za workami bio, ale słabo na rynku z tym i drogo. Więc w sumie dlatego nie sortuję.
A propos konia - robiliście rozeznanie gdzie kubełki nabyć ? Tam gdzie fajne ceny to piszą , że dostawa za 6 tyg ! Więc ja kupię w mmmm.pl. tam mają od ręki - przynajmniej ciemnoszare (czarnych nie ma w ofercie).
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sob Cze 22, 2013 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zółte worki - zabrali dziś pelne i zostawili puste. Czy to znaczy ze Alba będzie wciąż odbierać zółte worki ? Niezależnie od tego całego sortowania ? To trochę bez sensu.
Powrót do góry
belial1
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcel napisał:
Zółte worki - zabrali dziś pelne i zostawili puste. Czy to znaczy ze Alba będzie wciąż odbierać zółte worki ? Niezależnie od tego całego sortowania ? To trochę bez sensu.

Regularnie Ci zabierają te worki? mi od stycznia wzięli raz, wszystko inne biorą regularnie....
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, regularnie, w kazdą 4 sobotę miesiąca. Nie dodzwoniłem sie do Alby, ale widzę na ich stronach, że harmonogram na żółte worki maja tylko do konca czerwca. Chyba z przyzwyczajenia zostawili mi pusty worek :)
Powrót do góry
mateo
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W najbliższą sobotę, tj. 29.06 w remizie będzie pełniony dyżur przez pracowników Alby w godz. 9-16. Będzie można tam złożyć umowę o dzierżawę pojemników (plik do ściągnięcia ze strony związku Slęza-Oława). Dowiedziałem się także, że do czasu dostarczenia kompletu pojemników do segregacji odpadów, śmieci wyrzucamy jak to tej pory.
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateo napisał:
Dowiedziałem się także, że do czasu dostarczenia kompletu pojemników do segregacji odpadów, śmieci wyrzucamy jak to tej pory.
To pewnie dotyczy tych, co obecnie mają umowy z ALBĄ. A co z resztą? Ciekawe kiedy mój ZGK J-L odbierze swój pojemnik.
Powrót do góry
admin*
-
-

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harmonogram odbioru nieczystości dla miejscowości Chrząstawa Wielka , Wojnowice

Harmonogram odbioru nieczystości dla miejscowości Chrząstawa Mała
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym wysłałem następującego mejla do Związku ŚlęzaOława:
Witam serdecznie.
Jako dziennikarz telewizji internetowej TVLokalna MiniRegion www.telewizjaczernica.pl zwracam się z zapytaniem, czy prawdą jest, ze niedopuszczone są pojemniki na odpady wielkości 600 l. Jeśli tak, to proszę o podanie uzasadnienia takiej decyzji oraz kto taką decyzję podają i na jakiej podstawie prawnej.

PS
Firma Alba, obsługująca gminę Czernica posiada takie pojemniki na stanie oraz posiada sprzęt umożliwiający ich opróżnianie.
Mieszkańcy Gminy Czernica wyrażają swoje niezadowolenie z braku możliwości posiadania takich pojemników przez co są zmuszani do zakupu lub dzierżawy dwóch mniejszych na konto jednego o właściwym gabarycie, lub zdecydowanie większego niż konieczny. To sprawia podniesienie kosztów eksploatacji pojemników na odpady.
Jeszcze raz proszę o odpowiedź.
Treść przesłanego do Państwa mejla publikuje na stronie Facebook TVLokalnej oraz na lokalnych witrynach internetowych.
Państwa odpowiedź zostanie analogicznie opublikowana w całości bez zmian.
--
Pozdrawiam
Piotr Gróbarczyk
TVLokalna Miniregion
tel:607-684-501
nr rejestru sądowego 3134
mateo
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie kiedy zostaną opróżnione pojemniki zbiorcze (te ustawione przy ulicy) na plastik i szkło? Hałdy odpadów się piętrzą, Alba tego nie wywozi...robi nam się drugi Neapol?
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam, to te pojemniki miały wogóle zniknąć, bo każdy miał to wyrzucać już u siebie.

Inne pytanie - czy w pierwszym tygodniu lipca, ALBA od kogoś odebrała śmieci tak jak powinna?

No i czy komuś z tych, co podpisali umowę na dzierżawę pojemników, udało się do ALBY dodzwonić i uzyskać informację, kiedy będą przywiezione?
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w nocy odebrano śmieci z mojej posesji zgodnie z harmonogramem Smile
Powrót do góry
mateo
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trociu napisał:
Z tego co pamiętam, to te pojemniki miały wogóle zniknąć, bo każdy miał to wyrzucać już u siebie.

Inne pytanie - czy w pierwszym tygodniu lipca, ALBA od kogoś odebrała śmieci tak jak powinna?

No i czy komuś z tych, co podpisali umowę na dzierżawę pojemników, udało się do ALBY dodzwonić i uzyskać informację, kiedy będą przywiezione?

Ja się dodzwoniłem no nową infolinię. Mam podpisaną umowę na dzierżawę i segregację. Facet mi powiedział, że skoro nie mam wszystkich pojemników (brakuje 1 sztuki) to zbieram śmieci tak jak do tej pory, czyli wszystko do jednego kubła i papierki do błękitnego. Nowy harmonogram wywozu nie działa, a w nocy dzisiaj pobrali śmieciorki jak co 2 tygodnie. Czekam więc na dostarczenie brakującego kubełka i nadal zastanawiam się, dlaczego mam płacić więcej niż dotychczas... A miało być jak nigdy Smile
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateo napisał:
Ja się dodzwoniłem no nową infolinię. Mam podpisaną umowę na dzierżawę i segregację. Facet mi powiedział, że skoro nie mam wszystkich pojemników (brakuje 1 sztuki) to zbieram śmieci tak jak do tej pory, czyli wszystko do jednego kubła i papierki do błękitnego.
Czyli regulamin opisujący co i jak segregować swoje, a ALBA swoje... bo de facto brakuje Tobie dwóch odpowiednich pojemników - szarego i brązowego - a do zielonego to szkło powinno lądować tylko.
Powrót do góry
Kamiluszek
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pią Lip 12, 2013 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubły miały być dostarczone do 15ego lipca. Wiem bo pytałem się przedstawiciela Alby.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamiluszek napisał:
Kubły miały być dostarczone do 15ego lipca. Wiem bo pytałem się przedstawiciela Alby.
Czyli de facto do jutra. Biorąc pod uwagę, że drugi wywóz lipcowy jest jutro, opłatę za lipiec do związku wpłaciłem za nic, bo kubła nie miałem...

Czy masz nazwisko tego przedstawiciela? A może masz to na piśmie Wink
Powrót do góry
Klaudia
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słowik napisał:
Dziś po niedzielnym spacerze zauważyłem, że rewolucja śmieciowa "zdała już egzamin", gdyż już wielka góra śmieci leży w Wielkiej przy skręcie na Słoneczną druga za przystankiem autobusowym na końcu, jeszcze w czerwcu w tym miejscu stały pojemniki do segregacji dziś ich już niema czy na tym miała polegać ta ŚMIECIOWA REWOLUCJA? Niedługo psy zaczną rozwalać te śmieci po wiosce.
Czy utoniemy w śmieciach? Czy Grozi nam "drugi Neapol"?

Klaudia
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trociu napisał:
Dzisiaj już te śmieci pozostawione przez mieszkańców poza pojemnikami na nie przeznaczonymi były z rana czyszczone przez Albę.

Rozumiem oburzenie stertą śmieci, ale to przecież my sami je tam położyliśmy. A przecież od 1 lipca nie ma konieczności segregacji oddzielnej plastików, tylko powinny one trafić do naszych "osobistych" kubłów.

Więc ci, którzy wyrzucili plastiki po 1.07 obok starych pojemników:
- albo nie wiedzieli, że coś się zmienia i plastiki idą do przydomowych pojemników
- albo wiedzieli, że coś się zmienia, ale mają to w nosie i przyzwyczajenie bierze bórę
- albo nie mają własnych przydomowych pojemników, tylko wtedy pytanie co się dzieje z resztą...

admin:wpis edytowany
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Alba podstawiła komuś juz dzierżawione kubły ?
Mnie smieci zabrali, ale wciąż nie mam nowego, większego kubła. Natomiast zbiorcze kosze na plastiki i pojemnik na szkło juz zniknęły :(
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też czekam na swoje kubły. Próba kontaktu na ich infolinię jest bezskuteczna, gdyż pod ogólnym numerem dziewczyna nie znała konkretów i terminów rozwożenia pojemników w poszczególnych gminach/miejscowościach. A do grupy odpowiedzialnej za Czernicę nie udało mi się dodzwonić. Miłym głosem słyszałem wiele razy "pozostaje czekać".

Ja na bieżąco reklamuję brak pojemników, bo opłacić lipiec musiałem a śmieci nikt ode mnie nie odbierze, bo pojemnika nie mam.
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie Alba Ci odbierała ? Stary kubeł Ci zabrali a nowego ni ma ? No to nie zazdraszam, na szczescie las blisko , he he .
Las był jest i bedzie jak powiedział mi pewien mieszkaniec, kiedy byłem z nim odebrać drzewo z lasu
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcel napisał:
A to nie Alba Ci odbierała ? Stary kubeł Ci zabrali a nowego ni ma ? No to nie zazdraszam, na szczescie las blisko , he he .
Poprzedni ZGK z Jelcza mi odbierał śmieci, więc na początku lipca zabrali swoje pojemniki. A nowy ni ma... Wszystko czeka pod wiatą w dużym worze, aż się doczekam na pojemnik.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Lip 17, 2013 07:12    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6
Skocz do: