Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

NIELICZNA OBECNOŚĆ MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIU !!!!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 08:21    Temat postu: NIELICZNA OBECNOŚĆ MIESZKAŃCÓW NA ZEBRANIU !!!! Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za nieliczną ale cieszącą obecność na ZEBRANIU 17 osób.
Chcem zaznaczyć, że w Nadolicach Małych gdzie jest 230 wszystkich mieszkańców na zebraniu Wiejskim było 45 osób. Sytuacja u nas wydaję mi się TRAGICZNA żeby DWA razy w ciągu roku (MARZEC, WRZESIEŃ) mieszkaniec nie znalazł 1,5godziny czasu na to żeby się pojawić na ZEBRANIU WIEJSKIM. To ja przepraszam bardzo, NIE DZIWCIE się, że u nas na wiosce ciężko jest doprowadzić do jakiej kolwiek inwestycji poza funduszem Sołeckim 25 tys. zł przyznawanym co roku. Nieobecność mieszkańców wskazuję RADZIE GMINY(po przeczytanej liście obecności z zebrania) na to, że nie potrzeba nam kanalizacji, CHODNIKA, nowego boiska i szatni dla LZS CZARNI ... itd NIE jestem BOGIEM i radna tak samo żeby cuda się zdarzały na tej wiosce bez wsparcia i chociaż zainteresowania MIESZKAŃCÓW DZIĘKUJĘ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 08:21    Temat postu:

Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 08:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile ano tak.. dobrze prawisz Sołtys!Smile tylko to jak wielu osób znowu to dotrze.. nawet jak usłyszą, przeczytają to czy to dotrze? ja po zakończonym zebraniu wiejskim dla sołectwa Chrząstawa Wielka, w odpowiedzi na wątpliwość Pana, który załamywał ręce nad frekwencją, doszłam do wniosku, że widocznie nie dzieje się na wsi nic "złego". Nie wiem czy to tylko moja obserwacja, ale u nas tendencje są takie, że jak jest coś do załatwienia, przekrzyczenia to jest większa frekwencja. Jeśli dzieją się raczej pozytywne rzeczy (nowa świetlica, place zabaw, boiska, festyny) to uczestników zebrań jest mniej. Nie wiem czy moje obserwacje są prawidłowe bo mieszkam w Chrząstawie dopiero od 6 lat, ale na zebraniach wiejskich chyba błam w 90% Wink ale nie wiem czy dobrze myślę.. ale też chyba wiele osób coś próbowało się włączyć, zaangażować.. ale w którymś momencie napotykając na brak zainteresowania, może pozytywnego rozwoju pomysłów, po prostu się wycofują.. albo może żyjemy w społeczności zindywidualizowanej, gdzie każdy zainteresowany jest tylko sprawami w zasięgu swojego podwórka.? albo Panie Sołtysie, bardzo dobrze radzicie sobie sami więc inni stwierdzają że pomocy Wam nie trzeba! Wink ja w każdym razie polecam zarówno zebrania wiejskie jak i zaangażowanie w różne sprawy "wioskowe", bo i dużo satysfakcji i fajne znajomości i każdy naprawdę każdy do czegoś się może przydać!
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tak to wygląda. To ja może podkreśle jeszcze raz wydaje mi się, że idzie nam średnio Smile i potrzebna jest każda osoba, każdy mieszkaniec mający chęci jest na wagę złota, ponieważ im nas będzie więcej tym więcej będziemy mogli zdziałać Smile Stwierdzenie,że jak trzeba pokrzyczeć pokazać się to mieszkańców nie brakuje ale jak trzeba pomóc przyjść zaznaczyć swoją obecność gotowość do działania to PUSTKI. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Szkoda że Andrzej nie napisał w sołtysówce kiedy i co w Ch. Wielkiej. Za to a.dom wykazała sie czujnością ii w ogłoszeniach pojawiła się notka, ale ją przeoczyłem. :(
Jakie ustalenia ?
Czy to informacja tajna dla nieobecnych ?
pozdr
Powrót do góry
anonimowy mieszkaniec

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mówisz przeoczyłeś a ja powiem ze tak naprawde nigdy na zebraniu nie byłem i nie wiem czy się pojawie. Nie uważam to za mój obowiązek tylko za dobrą wole społecznika którym nie jestem ponieważ są ludzie którzy żyją ta wioską – społecznicy- i SA tacy jak ja dla których to tylko miejsce zamieszkania gdzie najbliżsi sąsiedzi to cała moja chrząstawska społeczność. Takich ludzi tu zwłaszcza z nowych osiedli jest większość, praca po 10 -12godzin dziennie nie daje czasu na dom, rodzine a gdzie tu mowa o angażowaniu się w problemy wioski, tu chyba jest pies pogrzebany. Do kościoła nie chodzimy, a informacje z życia wsi czerpiemy od sąsiadów i z sieci. I tak jest dobrze. Może w przyszłości na emeryturce to się zmieni.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 04:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile każdy sobie żyje jak chce i możeSmile myślę że Staszkowi i mi bardziej chodziło o ludzi którzy narzekają a nieiwele sie nie angażują..
odpowiadając marcelowi, zebranie wiejskie podjęło uchwałę o przeznaczeniu funduszu sołeckiego na: zagospodarowanie działki przy stawie "koło" Almaru (takie zadrzewienia które straszą), na wykonanie projektu doasfaltowania, na imprezy integracyjne oraz na dalsze pracy na terenie działki 373, czyli w obszarze gdzie powstał nowy plac zabaw.
Powrót do góry
DAN
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 07:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie to doasfaltowanie będzie miało miejsce?
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jeszcze kwestia wyboru ulicy, mieliśm podjąć decyzję na zebraniu wiejskim, ale było nas trochę za mało. Jest na razie kilka pomysłów, np. ul. Dębowa.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi cały czas przy tych narzekaniach w temacie poziomu frekwencji na zebraniach pojawia się w głowie pytanie - jaki odsetek mieszkańców rzeczywiście wiedział o zebraniu...
W jaki sposób propaguje się po pierwsze kiedy się one odbywają, po co rzeczywiście są i po co powinniśmy tam być.

Gdyby nie forum, to bym nie wiedział, że takowe było. I podejrzewam, że gro mieszkańców również nie miało o nim pojęcia.

Porównać to można z akcją 1% podatku. Z roku na rok ilość odprowadzanych pieniędzy z tego źródła jest większa, ale stoi za tym kampania promująca.

Więc może zamiast narzekać, przed kolejnym spotkaniem warto pomyśleć jak je rozpropagować.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moim zdaniem to nie zależy od sposobu propagowania, wystarczy żeby przeliczyć sobie proporcje ilości osób które na pewno wiedziały o zebraniu (forum+ogłoszenie w kościele, moim zdaniem około 200 osób na każdą z chrząstaw) do ilości osób które się pofatygowały
łatwy wynik i obrazujący wiele..
moim zdaniem większy wpływ na nieobecność mają postawy podobne do anonimowego mieszkańca..
sama zastanawiałam sie przed zebraniem jak inaczej poinformować mieszkańców, tak żeby przyszli.. i doszłam do podobnych wniosków jak zdanie wcześniej Smile
ale pewnie, myśleć trzeba.. jak wymyślicie na małej to się podzielcie z wielką Wink
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest ze sobą połączone. Bo zobacz - jeżeli na 200 osób przyszłotylko 17, to statystycznie rzecz biorąc na 400 poinformowanych powinno pojawić się już 34. Czyli jak zawsze jest możliwe, że rozszerzając krąg informacji uzyskamy lepszy oddzew.

Ale oczywiście to, o czym mówisz Ty i anonimowy, też ma znaczenie i tego nie ukrywam. Bo nie czując, że coś możemy zrobić lub o czymś zadecydować na spotkaniu, na pewno się tam nie pojawimy.

Łącząc dwie sprawy, czyli stopień poinformowania ze stopniem "decyzyjności" uzyskamy efekt. Tylko jak promować i uwidaczniać, że coś można zdecydować samemu??? to jest otwarta sprawa.

Może sołtysi będąc w kontakcie z Nadolicami dowiedzą się jak tam oni to robią i może się uda to na nasze poletko przenieść.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano tak jak mówisz, wiele rzeczy się na efekt składa..
tylko nie do końca zostawiałabym tą pracę samym sołtysom, bo znowu będziemy czekać na zaproszenie, czekać aż oni do nas dotrą, tymczasem chyba łatwiej samemu zapytać, co tam, jak tam, poznać się, powiedzieć sołtysowi że gdyby potrzebował tego lub owego to jestem.. wtedy chyba by było i łatwiej i milej.
nie wiem czy w Nadolicach frekwencja też nie wyniknęła, tak jak pisał Sołtys, z inwestycji - kanalizacji.. ale tez może im mniejsza społeczność tym mniej anonimowa i tym bardziej identyfikująca się ze społecznością a nie jednostką? a może inna mentalność.. to wszystko nie takie proste, ale fajna dyskusja się przynajmniej wywiązała Wink
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2012 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o powiadomienie mieszkańców - może dogadać się z listonoszem na przykład, żeby wcześniej powrzucał do skrzynek małe ulotki. Papier się znajdzie, xero w jakiejś firmie też, pociąć te kartki A4 na mniejsze trzeba by było i jakaś gratyfikacja dla listonosza oczywiście byłaby konieczna :).
Albo w sklepach porozwieszać - ja osobiście nie widziałem ogłoszeń - były ?
Chyba by się zgodzili własciciele ?
Anonimowy ma rację, teraz to chyba napływowych więc od miejscowych :).
Taka sypialnia, z tą róznicą od miasta , że kawałek własnego trawnika co go skosić trzeba jest :)
Ja bym tak nie biadolił nad frekwencją. fakt - mała, ale to niekoniecznie źle świadczy o ludziach - patrz post anonimowego. Widzę jednak , że te parę osób co było na spotkaniu całkiem rozsądnie podzieliło kasę - i o to chodzi. A jak komuś to wadzi powinien przyjśc na zebranie i wyrazić swoją opinię.
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 16:15    Temat postu: Zebranie Odpowiedz z cytatem

Najśmieszniejsze jest to, że na tablicach i drzwiach w sklepie było ogłoszenie na każdej tablicy na wiosce i przystankach Smile mało tego ksiądz też przeczytał po każdej niedzielnej mszy. na forum wypisane na facebook'u też Smile mało tego na drzwiach szkoły w Chrząstawie.
MORAŁ sołtys w Nadolicach ogłosił tylko u księdza i na tablicach Smile frekwencja super !! A sprawa kartek do skrzynki też już przerabiana każdy na wiosce dostał i było 26 osób na zebraniu w maju kiedy był WÓJT
także ja jako Sołtys już sam nie wiem o co chodzi w tej Chrząstawie ??
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2012 16:25    Temat postu: SUPER Odpowiedz z cytatem

marcel napisał:
Witam,
Szkoda że Andrzej nie napisał w sołtysówce kiedy i co w Ch. Wielkiej. Za to a.dom wykazała sie czujnością ii w ogłoszeniach pojawiła się notka, ale ją przeoczyłem. Sad
Jakie ustalenia ?
Czy to informacja tajna dla nieobecnych ?
pozdr

Słuchajcie czy to takie ważne kto zamieści ogłoszenie obrazuje nam to, że a.dom bardzo dobrze działa w radzie sołeckiej pomaga Sołtysowi i wpisała ogłoszenie na Forum ja osobiście zazdroszczę muszę wszystko sam wypisywać Smile POZDRAWIAM
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja przeoczyłem ogłoszenie, za co serdecznie przepraszam. U Kolańskich było ? Tak się składa , ze mieszkam we Wielkiej a kupuję w Małej, he he .
No to wniosek z tego , że Ch. to sypialnia i tyle, Taki Muchobór albo inny Kozanów.
Powrót do góry
anonimowy mieszkaniec

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Żal i biadolenie sołtysi niech kierują w pierwszej kolejności do "rdzennych" chrząstawian. Naturalne jest że My nowi nie będziemy się aż nadto identyfikować ze starymi.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 06:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puenta anonimowego mnie rozbroiłaVery Happy miłego mieszkania w miejscu i wśród ludzi z którymi sie nie identyfikujesz Smile
Powrót do góry
elka
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez jestem nowa ale się z ludźmi "starymi" staram identyfikować. To po co się tu przeprowadziłeś ( anonimowy)?
Szkoda że takie spotkania nie są w dni wolne.
Plac zabaw jest super.....tylko" panowie" przy stawie
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak.. to jest duży problem z tymi panami.. ale i tak się zaczęli trochę ukrywać.. bo zanim zrobione było ogrodzenie i plac to wręcz cały teren był pod ich panowaniem.. a w dni wolne będziemy robić spotkania integracyjno-porządkowe tak jak tydzień temu, na wiosne planowane kolejne i cieszę się żę można na nich razem popracować i się przy okazji poznać, potem coś zjeść i naprawdę ostatnio bardzo fajnie to wszystko wyszło.. mimo niewielkiej frekwencji a tak bardzo ważnej!Smile
Powrót do góry
marcel
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj tam, oj tam, Panowie przy stawku to taka ławeczka z Rancza :). Zdarzała się mi zaglądac do tartaku p. Andrzeja i zawsze się z nimi witałem i grzecznie odpowiadali na przywitanie, a i parę słów zamienić można. I zadnego zalanego w trupa nigdy nie widziałem. Wg mnie to nie jest problem.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, to nie jest problem do momentu gdy nie "odlewają się" przy pierwszym z brzegu przy drodze krzaku lub przeklinają.. reszta i mnie nie przeszkadza, często tam i ktoś z rodziny i sąsiedzi siedzą.. takie miejsce spotkań i wymiany informacji z kraju i ze świata Smile przy okazji bardziej mi klimat stawu i zadrzewień pasuje na miejsce kulturalne, z szachami, grami edukacyjnymi.. może kiedyś.. Wink
Powrót do góry
elka
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siedzieć niech w swoim szałasie siedzą ..ale te wrzaski i przekleństwa są czasami uciążliwe ( ale to nie wszyscy)
w sobotę na otwarcie podjechałam z dziećmi sprzątać..a tam posprzątane ( myślałam, że po południu) i dobrze,że jest wspólne miejsce może więcej ludzi poznam i dzieci nowych kolegów znajdą
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśle że na pewno tak będzie. ja od dziecka spędzałam tam bardzo dużo czasu..(bo na tym miejscu plac zabaw był od bardzo dawna) potem już jako starsza, na koszu.. i tak naprawdę gdyby nie to miejsce, na pewno nie miałabym tylu znajomych z dziecięcych lat, ponieważ byłam tylko w chrząstawie na wakacje i na weekendy, a na takim placu zabaw zawsze z kimś się coś ciekawego porobiło.. teraz wydaje mi się że w chrząstawie też mieszka dużo dzieci, które do szkoły chodzą do wrocławia i nie za wiele mają możliwości spotkania się z rówieśnikami w chrząstawie, a taki plac zabaw daje taką możliwość..
a co do sprzątania to myślę że będzie jeszcze możliwość, ponieważ chcemy takie akcje robić cyklicznie Smile
Powrót do góry
anonimowy mieszkaniec

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a.dom napisał:
puenta anonimowego mnie rozbroiłaVery Happy miłego mieszkania w miejscu i wśród ludzi z którymi sie nie identyfikujesz Smile

Chodziło mi o to że osoby mieszkające tu od dzieciństwa bardziej identyfikują się z tym miejscem i to im teoretycznie powinno bardziej zależeć. Nie doszukuj się złośliwości bo ich nie ma:)
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 15:21    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: