Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakość wody w Chrząstawie Wielkiej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 21:08    Temat postu: Jakość wody w Chrząstawie Wielkiej? Odpowiedz z cytatem

Od grudnia jestem biernym czytelnikiem "Forum Chrząstawy". W maju najpóźniej w czerwcu stanę się mieszkańcem Chrząstawy Wielkiej, która mnie urzekła swoim krajobrazem. Postanowiłem zarejestrować się na forum, ponieważ w dotychczasowych dyskusjach znalazłem dużo interesujących wypowiedzi mieszkańców na tematy, które interesują również potencjalnych przyszłych mieszkańców. Witam Wszystkich bardzo serdecznie i proszę o odpowiedź na temat, który zajmuje mnie ostatnio czyli - jaka jest jakość wody w wodociągu. Sąsiad, namawia mnie na zastosowanie urządzenia do zmiękczania wody na wejściu wody do budynku, ja natomiast mam wątpliwości czy jest to ekonomicznie uzasadnione, ponieważ sprawdzałem protokoły badania próbek wody opublikowane na stronie dostawcy wody.

Pozdrawiam,
Mirek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Mar 05, 2012 21:08    Temat postu:

Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nie przeszkadza Ci osadzający się na bateriach czy w wannie kamień, to nie musisz mieć takiego urządzenia.
Czy jest to ekonomicznie uzasadnione - w zależności jakiej marki będziesz/masz armaturę.
Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy na forum kolego Mirku.. Smile Absolutnie nie potrzebujesz tego urządzenia.. Ja nie mam i wszystko gra Wink
Powrót do góry
Mirek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź , utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że najlepiej jak przeprowadzę obserwacje wzrokowe na armaturze a po kilku miesiącach ostatecznie zdecyduję.

Pozdrawiam,
Mirek
Powrót do góry
Kami
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirku z kąd się przyprowadzasz do nas?
Powrót do góry
Mirek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 01:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie mieszkam we Wrocławiu na GAJU (13 lat), wcześniej w Głogowie.
Powrót do góry
Aleksandraa

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 14:59    Temat postu: stacja do odkamieniania wody c.d. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Hydraulik, który uczestniczy w budowie naszego domu, strasznie zachwalał tą stację do odkamieniania wody. Z jego słów wynikało, że woda w Chrząstowie jest "strasznie" twarda, co będzie powodowało problemy ze sprzętem i bateriami. Czy mógłby mi ktoś opisać wrażenia po zastosowaniu takiej stacji? Czy generuje duży hałas? Czy zajmuje dużo miejsca? Czy zużywa dużo prądu? Czy to po prostu niepotrzebny gadżet...

Pozdrawiam
Ola
Powrót do góry
Tobas
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Osobiście polecam.
Twarda woda zniszczy armaturę, z czasem kamień osadzi się w rurach. Dodatkowo polecam filtr RO w kuchni, bo sam zmiękczacz wody nie oczyści.
Stosując zmiękczacz (stację uzdatniania) nie trzeba wrzucać soli do zmywarki (przynajmniej ja nie wrzucam), widzę wyraźnie lepszą jakość domywania się naczyń w porównaniu z wodą bez zmiękczacza, zużywa się mniej proszku w pralce, przyjemniej jest pod prysznicem w miękkiej wodzie. IMHO same plusy.

Nie hałasuje, prądu bierze malutko, trzeba pamiętać o odpływie kanalizacyjnym w pobliżu zmiękczacza (co jakiś czas się płucze) no i jeszcze przed zmiękczaczem zrobić "odejście" na wodę gospodarczą, chyba że masz studnię.
Powrót do góry
Aleksandraa

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za informacje.

Jeszcze nie podjęłam decyzji, ale coraz bardziej się przekonuję do tej stacji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam na pewno że bardzo twarda woda w chrząstawie jest, doświadczenia ze stacją nie mam. ciekawa jestem ile to kosztuje, no cóż.. może nawet się opłaca;)
Powrót do góry
mateo
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 06:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia jaka jest woda w Chrząstawie, ale zmuszeni byliśmy (jesteśmy) korzystać z wody pobieranej ze studni na swojej działce. Także mamy pokaźną stację uzdatniania wody ze zmiękczaczem, oraz filtr odwróconej osmozy w kuchni (wcześniej wspomniane RO). Wodę można pić prosto z kranu (po filtrze RO oczywiście), nie jest "jałowa", mamy mineralizator. Od ponad roku nie kupuję wody mineralnej w sklepie, mam swoją Smile Czy to się opłaca? Ja byłem zmuszony zainwestować w stację uzdatniania, a filtr RO? Jest to spory wydatek jednorazowy, później co pół roku stówka na komplet filtrów wymiennych...decyzja należy do Ciebie, jednak przed zakupem proponuję prześledzić temat, poczytać, ale nie dać się przy tym zwieść bajerom o radykalnej poprawie samopoczucia itp. po spożyciu takiej wody.
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zestaw filtrów do RO można spokojnie poniżej tej stówki znaleźć. A samo używanie RO przez niektórych jest krytykowane, ale my też w to poszliśmy i nie mamy ani problemu z osadami w czajniku ani syfów w herbacie. Tutaj jednak wybór jest indywidualny, bo przez niektóych porównywany jest z robieniem soku nie prosto z owoców, ale z zagęszczonego koncentratu soku.

Filtr wejściowy - dobra sprawa. Sąsiedzi w niego zainwestowali jakoś wiosną i są zadowoleni. Ja czekam na remont kotłowni, bo będę musiał lekko przerobić instalację. Sam koszt urządzenia nie jest taki wielki - coś koło 1,5tyś.
Powrót do góry
NOVA
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też na początku zrezygnowaliśmy z oczyszczacza wody do czasu, aż najpierw wysiadł nam panel prysznicowy. Pomyślałam - bubel, ale na gwarancji był jeszcze więc przyjechał gość naprawić. Po rozkręceniu jak zobaczyłam ilość zebranego kamienia to usiadłam. Poza tym mamy czarny brodzik i kabinę prysznicową, na których kamień na prawdę było widać. Postanowiliśmy zainwestować w oczyszczacz i żałujemy, że nie od razu, bo jeszcze zdążyła nam jedna z pomp wysiąść również przez nagromadzenie kamienia. Wiadomo, decyzja należy do Ciebie, ale różnica jest ogromna mimo, że koszt też niemały.
Powrót do góry
marcin37

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NOVA napisał:
My też na początku zrezygnowaliśmy z oczyszczacza wody do czasu, aż najpierw wysiadł nam panel prysznicowy. Pomyślałam - bubel, ale na gwarancji był jeszcze więc przyjechał gość naprawić. Po rozkręceniu jak zobaczyłam ilość zebranego kamienia to usiadłam. Poza tym mamy czarny brodzik i kabinę prysznicową, na których kamień na prawdę było widać. Postanowiliśmy zainwestować w oczyszczacz i żałujemy, że nie od razu, bo jeszcze zdążyła nam jedna z pomp wysiąść również przez nagromadzenie kamienia. Wiadomo, decyzja należy do Ciebie, ale różnica jest ogromna mimo, że koszt też niemały.

No to tak samo, jak u nas. ;/ I także w końcu zakupiłem oczyszczacz - i jest o niebo lepiej.
Powrót do góry
Zalew
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 23:03    Temat postu: Re: Jakość wody w Chrząstawie Wielkiej? Odpowiedz z cytatem

Mirek napisał:
Od grudnia jestem biernym czytelnikiem "Forum Chrząstawy". W maju najpóźniej w czerwcu stanę się mieszkańcem Chrząstawy Wielkiej, która mnie urzekła swoim krajobrazem. Postanowiłem zarejestrować się na forum, ponieważ w dotychczasowych dyskusjach znalazłem dużo interesujących wypowiedzi mieszkańców na tematy, które interesują również potencjalnych przyszłych mieszkańców. Witam Wszystkich bardzo serdecznie i proszę o odpowiedź na temat, który zajmuje mnie ostatnio czyli - jaka jest jakość wody w wodociągu. Sąsiad, namawia mnie na zastosowanie urządzenia do zmiękczania wody na wejściu wody do budynku, ja natomiast mam wątpliwości czy jest to ekonomicznie uzasadnione, ponieważ sprawdzałem protokoły badania próbek wody opublikowane na stronie dostawcy wody.

Pozdrawiam,
Mirek

Mirek podziel sie jak ci się mieszka w Chrząstawie:) Jak mieszkańcy, jak sąsiedzi?
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 23:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: