Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podpalenia !!!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek
Gość

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 19:45    Temat postu: Podpalenia !!! Odpowiedz z cytatem

Zwracam się do wszystkich a głównie do tych któzy to robią o niepodpalanie traw! Po pierwsze to niczemu nie służy a po drugie może narobić więcej szkody jak pożytku! Nie bądźmy na to obojętni !!
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 19:45    Temat postu:

Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej szkody jak pożytku?A jaki jest pożytek bo ja tego nie kumam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 17:08    Temat postu: Re: Podpalenia !!! Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
Zwracam się do wszystkich a głównie do tych któzy to robią o niepodpalanie traw!
I myślisz, że Ci co podlają akurat korzystają z forum. Bo mi się jakoś nie wydaje.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Mar 11, 2011 17:11    Temat postu: Re: Podpalenia !!! Odpowiedz z cytatem

Bartek napisał:
Po pierwsze to niczemu nie służy ...
Jak to nie - godzina akcji to chyba jakieś 10 czy 14 złotych. Biorąc udział w akcji spędza się tam kilka godzin. Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam...

W zeszłą sobotę były chyba z 3 pożary - a przecież jakiejś wielkiej suszy nie ma a teren przy rzeczce chyba nie jest jakimś uprawnym, żeby go przygotowywać do wiosennych zasiewów.
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewne plusy niektórzy w podpalaniu na pewno widzą tak jak napisał Trociu. i pewnie ma też rację, że Ci którzy podpalają nie korzystają z forum, ale reagować jakoś musimy na to. Myślę, że jeśli byśmy sami sobie nawzajem zwracali uwagę, widząc że ktoś podpala, to byłoby tego mniej. Dwa lata temu jak "przypilnowałam" takiego podpalacza.. dwa razy mu się udało, za trzecim razem zareagowałam b. szybko i zastałam go na gorącym uczynku. Wystarczyło że nastraszyłam policją, ugasił i od tamtej pory akurat po tej stronie wsi nie płoną łąki i nieużytki.. a wtedy zdenerwował mnie mocno po wcześniej podpalił łąkę na której były stroczyki, wełnianka, dzwonki.. rok po wypaleniu znalazłam tylko skarłowaciałą wełniankę i zero kwiatów.. trawa i niewielka różnorodność gatunków..
niedawno ktoś podpalił przy drodze głównej, przy ostatnim stawie trawę, od której zaczęły zajmować się trzciny, na szczęści ogień nie poszedł dalej, ale to niemożliwe zeby w środku wsi nie było świadków na to podpalenie!!
Powrót do góry
windows
Gość

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu ktoś podpalił.. Normalnie ręce opadają Sad
Powrót do góry
Maverick
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No znowu, kilka straży pojechało prawdopodobnie za cmentarz? Confused
Powrót do góry
Joker
Gość

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście dziś podpaliłem nie złą kupkę liści z kasztanowców(ciężko się rozkładają)na podwórku straciły na objętości.A może ktoś wie gdzie można takie skarby zutylizować
Powrót do góry
windows
Gość

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liście i gałęzie też spalam sam , ale chodzi o podpalanie łąk i ugorów. Tego się robić nie powinno.
Powrót do góry
słowik
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 09:03    Temat postu: Re: Podpalenia !!! Odpowiedz z cytatem

[quote="Trociu"][quote="Bartek"]Po pierwsze to niczemu nie służy ...[/quote]Jak to nie - godzina akcji to chyba jakieś 10 czy 14 złotych. Biorąc udział w akcji spędza się tam kilka godzin. Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam...

W zeszłą sobotę były chyba z 3 pożary - a przecież jakiejś wielkiej suszy nie ma a teren przy rzeczce chyba nie jest jakimś uprawnym, żeby go przygotowywać do wiosennych zasiewów.[/quote]

Może to podpala ktoś kto póżniej jedzie gasić?
Powrót do góry
obserwator
Gość

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie sprawa jest oczywista, niegrozny pozar to tylko kasa dla ochotnikow, nie czajcie sie tak ztym zeby napisac prawde. Nie potrzeba wielkiej inteligencji dla zrozumienia o co w tym wszytkim chodzi, potrzeba tylko miec na nich haka i udowodnic w czym rzecz
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja 25.03.11 widziałam ja gość wyjeżdżał z pola koparką przedsiębierną z szeroką łyżką. Jak tylko przejechał obok mnie, zauważyłam 300 m dalej pożar łąki. Nie złapałam za rękę, ale przecież taką maszyną nie pogłębia się rowów, ani łąki nie kosi. Ba, tam nawet drogi porządnej nie ma, więc nie sądzę, żeby przypadkiem tam się znalazł. Zadzwoniłam do straży zgłosić pożar, ale niestety winnego za rękę nie udało się złapać.
Swoją drogą to zupełnie nie rozumiem, po co ktoś podpala pole na którym ani zboże nie rośnie, ani nawet krowa się nie pasie, bo by się utopiła takie to podmokłe. Kosić mu się nie chce? Tylko po co kosić pole, które do niczego nie służy... A może dotacje z UE dostaje?
Powrót do góry
obserwator
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie problem dotyczy gowniarzerii najbardziejnie raz nie dwa widzialem szwendajacych sie a potem jaralo sie a ze hej. Robia to dla swojej przyjemnosci bo na wsi sie gowno dzieje i mozna narobic dymu i robic moga z kazania madrych tatusiow dziadzisuiow. Dotacje za podpalenia widzials gdzies??? Kurna jak jest to dlaczego nie podpalam do tej pory???
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle mnie zrozumiałeś. Jak się dostaje dotacje z UE to trzeba kosić swoje poletko, żeby krzaczory nie wyrosły powyżej jakiejś ustalonej wysokości. A jak się nie chce kosić, to się podpala. Tak mi przyszło na myśl... a może rzeczywiście gówniarze się "bawią"Sad
Powrót do góry
obserwator
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miej mnie za plalanta ironizowalem. Tak jak mowie gowniarze robia dym we wsi jak im nuda doskwiera ale strazakow tez mozna podejrzewac to dla nich chleb
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 07:57    Temat postu: katastrofa Odpowiedz z cytatem

obserwator napisał:
Nie miej mnie za plalanta ironizowalem. Tak jak mowie gowniarze robia dym we wsi jak im nuda doskwiera ale strazakow tez mozna podejrzewac to dla nich chleb

Oczywiście strażacy nie mają co robić tylko podpalać ... ledwie jest ich od 3 do 6 na akcji to ciekawe który z nich podpala... A jak zarabiają takie miliony to zapraszam wystarczy się zapisać, zrobić odpowiednie badania lekarskie i mozna brać czyny udział w akcji i OCZYWIŚCIE TEZ TAK JAK ONI ZARABIAĆ MILIONY......... czekamy na chętnych
Powrót do góry
Dragon
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxx

Ostatnio zmieniony przez Dragon dnia Pon Cze 13, 2011 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 16:10    Temat postu: Re: katastrofa Odpowiedz z cytatem

SOŁTYS napisał:
A jak zarabiają takie miliony to zapraszam wystarczy się zapisać, zrobić odpowiednie badania lekarskie i mozna brać czyny udział w akcji i OCZYWIŚCIE TEZ TAK JAK ONI ZARABIAĆ MILIONY......... czekamy na chętnych
No a ile się za akcję dostaje??
Powrót do góry
WINDOWS
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie znowu się pali. Pojechali na akcję. Wielka ekipa! Kierowca + 2 strażaków!! To z pewnością "dochodowy Interes" Wink
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie tym razem?
Powrót do góry
WINDOWS
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

win

Ostatnio zmieniony przez WINDOWS dnia Pon Cze 13, 2011 22:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2011 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałam sobie Targeo włączyćWink Znam tylko Wrocławską...:/ W CH Małej.
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2011 12:26    Temat postu: Re: katastrofa Odpowiedz z cytatem

Trociu napisał:
SOŁTYS napisał:
A jak zarabiają takie miliony to zapraszam wystarczy się zapisać, zrobić odpowiednie badania lekarskie i mozna brać czyny udział w akcji i OCZYWIŚCIE TEZ TAK JAK ONI ZARABIAĆ MILIONY......... czekamy na chętnych
No a ile się za akcję dostaje??
zapraszam na zebranie straży.... tam mozna sie dowiedzieć wszystkiego... a nie będziemy schow robić na forum bo w ciągu roku strażak zarabia milion Smile
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:52    Temat postu: Re: katastrofa Odpowiedz z cytatem

SOŁTYS napisał:
zapraszam na zebranie straży.... tam mozna sie dowiedzieć wszystkiego... a nie będziemy schow robić na forum bo w ciągu roku strażak zarabia milion Smile
Przepraszam, ale co znaczy SCHOW??
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Ty tak uwazasz to cóż ja mogę powiedzieć ..... NIC.. widać jak podchodzicie do sprawy strazacy podpalacze dorabiają sie pozarami ale jakoś chetnych dalej nie widać do gaszenia ??? i jeszcze z takimi pytaniami ile sie dostaje za akcje .. zapraszalem żeby zapisać sie do strazy, przekonać a dopiero coś mówić na ten temat mieć swoje zdanie oparte na doświadczeniu .. A to pytanie wydaje mi się ze jest nie na miejscu.. Ja OSOBIŚCIE czekam jeszcze na temat ile zarabia sołtys (bo napewno w tysiącach) ze dorabia sie na mieszkańcach na gminie na ........ zastanówmy sie naprade głęboko jak podchodzimy do sprawy.....
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 21:03    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: