Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kuny na poddaszu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirabelka
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 11:50    Temat postu: Kuny na poddaszu Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zauważył u siebie grasujące uciążliwe kuny? Jak pozbyć się tego trutnia za nim narobi szkód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 11:50    Temat postu:

Powrót do góry
Zbyszko
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostaw zatrute jedzenie i po kłopocie, niegdyś zrobiłem tak z uciążliwym psem sąsiada i pomogło.
Powrót do góry
PaxMax bez logowania
Gość

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2016 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Kuna nie ruszy zatrutego jedzenie. U mnie w zeszłym roku weszła pod podbitkę i zaczęła skrobać w styropianie. Wystraszyłem ją i już nie wróciła. Najskuteczniejsze są chyba pastuchy pod napięciem ale nie zawsze można je zamontować. Podobno też rozsypuje się mąkę lub umieszcza kamerkę z dobrym trybem nocnym aby zobaczyć którędy wchodzi i zabezpiecza się to miejsce. W domu mam też żywołapkę. Ludzie wiedząc którędy wchodzi kuna stosują też matkę z bardzo mocnym klejem, ale kuba jest pod ochroną i nie można jej ot tak zabić. Jeden facet z Wrocławia gwarantuje też 90% skuteczności przy swojei wizycie. Odstraszacze podobno nie zawsze działają a poza tym ich wpływ na człowieka jest moim zdaniem niewystarczająco dobrze przebadany. Ja bym postawił jednak na żywołapkę z jajkiem w środku, ale trzeba zapoznać się z zasadami jak to zrobić aby nie zostawić za dużo swojego zapachu. Pamiętajmy też, że spłoszona kuna bywa niebezpieczne rzuca się od razu do aorty szyjnej i ją przegryza. Co jest najgorsze, to że drąży tunele w ociepleniu a zwłaszcza w wełnie mineralnej pozbawiając dom praktycznie izolacji. Załatwia się też w wełnę i zaczyna cuchnąć. A na dodatek znosi sobie wyłapane jedzenie i zostawia takiego np. śmierdzącego zakrwawionego kurczaka w podbitce. Masakra murowana. Polecam jej odłowienie i wywiezienie gdzieś daleko daleko stąd. 40km to minimum. Najgorsze w tym wszystkim jest niestety nasze nastawienie psychiczne, bo potem wysłuchuje się w każdy odgłos dochodzący z dachu. Powodzenia. Jestem bardzo ciekaw jak potoczy się dalej historia z Kuną.
Powrót do góry
mirabelka
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę PaxMax bo Zbyszko to głupoty piszę. Postawię na żywołapkę właśnie jestem w trakcie kupna. Dzięki
Powrót do góry
PaxMax
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Paź 18, 2016 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj znać Mirabelka jak tam efekty? Stworzonko złapane? Pamiętaj aby zakryć żywołapkę kocem aby nie stresować zwierzaka. Wywózka daleko to najlepszy wybór. INO nie wypuszczaj obok zabudowań. Do tego oddal sięi otwórz pułapkę za pomocą np. sznurka. Kuna nie powinna zaatakować, ale ja osobiście i tak bym z auta z uchylonego okna otworzył za pomocą sznurka na wszeli wypadek. Na youtube można znaleźć kilka filmików.
Powrót do góry
mirabelka
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 08:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 3 tygodni pułapka czeka kuna buszuje,ale złapać się nie daje Sad
Powrót do góry
PaxMax
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką przynętę dajesz? Gdzieś czytałem, że one reagują na ludzki zapach i nie wejdzie wówczas do środka. Ludzie się myli i przebierali przed ustawieniem żywołapki i robili to w rękawiczkach, ale czort wie czy w fabryce tak robiono. Ludzie zwykle dają surowe jajko i wybierają takie obfajdane. Co ja bym jeszcze próbował to rozsypanie mąki w jakiś dzień bez deszczu i wiatru i sprawdzał w ten sposób którędy ona wchodzi. 10klejołapek obok siebie na jej wyteptanej w mące drodze niestety nie jest legalnym sposobem pozbycia się tego szkodnika, choć kuszącym.
Powrót do góry
gabriela
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Sob Lip 08, 2017 07:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam przegryzła przewody z chłodnicy jedna Sad
Powrót do góry
Agata388

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa specjalne preparaty odstraszające kuny mozna na alegro kupic.Nie polecam truć .Jak zdechnie gdzieś na strychu to będzie nieciekawie.
Reklama

Wysłany: Pon Paź 02, 2017 20:07    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: