Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory samorządowe 2014
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł K
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wypytaj go jeszcze czy przyadkiem nie pracował już u nas jako wicewójt i czy to prawda, że opuścił urząd z wyrokiem? Bo to dyskredytuje go w moich oczach.
Reklama

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 12:26    Temat postu:

Powrót do góry
stanislaw258

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do pana Włodka Chlebosz za bardzo nie wiem
na której karcie oddać na niego głos na bilbordach
i w tv lokalnej promuję się na kandydata na wójta naszej gminy?
Na facebooku jako kandydat dp sejmiku z list PSLu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł K napisał:
To wypytaj go jeszcze czy przyadkiem nie pracował już u nas jako wicewójt i czy to prawda, że opuścił urząd z wyrokiem? Bo to dyskredytuje go w moich oczach.

P. Potocki byl przestepca? Wiesz za co byl karany?
Powrót do góry
janek60
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starosta nie może być karany.a Pan Potocki
jest StarostąSmileSmileSmile
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janek60 napisał:
Starosta nie może być karany.a Pan Potocki
jest StarostąSmileSmileSmile
Bo zgodnie z prawem wyrok po iluś tam latach ulega zatarciu i jest tak jak by go nie było... Wink
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Czw Lis 13, 2014 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a.dom napisał:
znam pana Romana jak na razie tylko z obietnic, niestety bez pokrycia a jedynie z niegrzecznymi a wręcz bezczelnymi odpowiedziami do swoich przyszłych wyborców (patrz spotkanie z mieszkańcami Chrząstaw w sprawie mostu). Cały czas czekałam na drugie, obiecane spotkanie w tej sprawie i się nie doczekałam mimo pism i prób umówienia się przez sołtysów. także może i p. Roman jest w stanie zaprowadzić ład i porządek, ale swój ład i porządek, niekoniecznie oparty o potrzeby mieszkańców z którymi wypadałoby rozmawiać i z nimi się liczyć.

POTWIERDZAM !!!! Sołtys
Powrót do góry
stanislaw258

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie otrzymałem odpowiedzi od Pana Włodka Chlebosza na której
karcie postawić krzyżyk.Czy woli być wójtem czy radnym w sejmiku
pewnie skończy się jak zawsze:
w 2011 próbował zostać Posłem PSL-nie został

http://wybory2011.pkw.gov.pl/rfl/pl/b48352c06e2f27f81590e0988edf994b.html

w 2010 start do sejmiku z PSL-bez rezultatu

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020000/020000-k-2c9682212b33d0af012b38a6d72403ca.html?komitet=2c9682212b33d0af012b38a6d72403ca

W Tym roku próbował zostać Europosłem PSLu-nie udało się

http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/020000/020000-k-2c9682212b33d0af012b38a6d72403ca.html?komitet=2c9682212b33d0af012b38a6d72403ca

Może chociaż Wójtem zostanie.

Ja wybieram Pana MARIUSZA KULONA
Powrót do góry
pros
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obywatel napisał:
Na jednym ze spotkań padła sprawa wykształcenia kandydata na wójta - Pana Jagielskiego i rzecz się ma tak, że ów kandydat na najwyższego urzędnika w gminie nie posiada nawet matury, co w świetle jego konkurentów sprawia, że wypada on bardzo blado.

Biorąc pod uwagę wielką trójkę tj. Potocki, Chlebosz,Jagielski wyłania się nam wybór między kombinatorem; nie zorientowanym w sprawach gminy jako,że P. Chlebosz w Dobrzykowicach mieszka od niedawna;oraz niewykształconym P.Jagielskim. (czyt.niekompetentnym) To jak wybór między dżumą a cholerą. Tak sobie myślę, że być może najlepszym rozwiązaniem by nie mieć póżniej moralnego kaca jest nie pójście na te wybory? Pomaganie tym wszystkim ludziom którzy pchają się do władzy po kasę i zaszczyty jakoś nie jest mi po drodze. W tym momencie do głowy przychodzi mi scena z filmu Dzień Świra....."bo już w nic nie wierzę"

Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O północy rozpoczyna się cisza wyborcza . Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za to Forum ukryje wszystkie wątki dotyczące wyborów. Te tutaj jak i te w TV Lokalnej (moim zdaniem tak należało by zrobić)
Powrót do góry
admin*
-
-

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
P.K.
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie-i wlaskowik , dlaczego tak bardzo pan-i boi się swoich postów???? czy pana-i oszczerstwa kierowane wprost do kandydatów są tak bardzo "odbiegające" od prawdy!!!???? Być może został pan-i już poinformowany o doniesieniu w trybie wyborczym do prokuratury na pana-i obelżywe insynuacje i nieprawdę, którą jako giermek jednego z komitetów pan-i wypisuje???!!! Totalna żenada!!!!!!!! Ukrywa się pan-i pod pseudonimem, a dla naszej Chrząstawy jeszcze nic pan-i nie zrobił!!! My CHRZĄSTAWIANIE bardzo za to dziękujemy!!!.
Powrót do góry
P.K.
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 14, 2014 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze kilka spraw wymagających wyjaśnienia. P.K. to Paweł Kaczor, kandydat do Rady Gminy z okręgu nr 2 - Chrząstawa Wielka. Moja działalność społeczna jest znana wszystkim ludziom, naprawdę dobrej woli, nawet moim kontrkandydatom w wyborach. Ja i kandydat na wójta Pan Roma Potocki, jak i cały nasz komitet, stwierdziliśmy, że nie będziemy prowadzić "czarnego PR-u", w odróżnieniu niestety do naszych kontrkomitetów!!! Bzdury wypisywane na tym forum na temat pana Roma Potockiego i mojej osoby doprowadzają tylko i wyłącznie do jednej konkluzji: BOICIE SIĘ NAJLEPSZEGO KANDYDATA NA WÓJTA GMINY CZERNICA, PANA ROMANA POTOCKIEGO, OBECNEGO STAROSTY POWIATU WROCŁAWSKIEGO I SZLAG WAS TRAFIA, ŻE PAWEŁ KACZOR, TO JEDYNA OSOBA Z POŚRÓD KANDYDATÓW Z CHRZĄSTAWY WIELKIEJ, KTÓRA ZNANA ZE SWOJEJ DETERMINACJI W DĄŻENIU DO CELU, JEST W STANIE ZREALIZOWAĆ "OBIETNICE WYBORCZE".... A wszystkich Państwa zapraszam w niedzielę (16.11.2014) do urn wyborczych,
Paweł Kaczor.
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ciekawe Jagielski czy Potocki?
Powrót do góry
a.dom
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyniki:
druga tura na wójta Potocki vs Chlebosz
Radna Chrząstawy Małej Anna Andrusyn
Radna Chrząstawy Wielkiej Iwona Fuchs
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.K. napisał:
Waldziu zgadzam się z Tobą w 100%. Kto chciałby mieć tak wolno reagującego wójta? Ciągle w tyle!!! Chciał być taki podobny do Pana Prezydenta, a tu taka wtopa!!! Fryzurka podobna, okularki podobne, garnitur też i choć krawat już nie, to to by jeszcze przeszło, ale te WĄSY!!! "A miało być tak pięknie..." Smile
Czas odpowiedzieć panu Kaczorowi... Jeżeli moje posty są gdzieś "obelżywe" (hahaha) to ten z pewnością też. I pytanie... - Od kiedy Prokuratura zajmuje się pozwami w trybie wyborczym??? (pierwszy raz słyszę coś takiego) Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Pań Radnych Very Happy To chyba najlepszy wybór z pośród startujących w tych wyborach kandydatów.
Powrót do góry
obywatel
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno Pan Jarosław Jagielski straszył sądem Pana Piotra Gróbarczyka za to co powiedział na jego temat w "oko w oko". Prześledziłem raz jeszcze wypowiedź Pana Piotra i nie doszukałem się tam ani oszczerstw ani kłamstw które rzekomo miał kierować pod adresem Pana Jarka. Bardzo dobrze się dzieje, że jest ktoś kto odważył się mówić opinii publicznej jak jest. A Jest tak,że Pan Jagielski jak powiedział Pan Piotr poleciał ze swoją świtą na kanary ale co tam robili i za czyje pieniądze to tego już nie zdołali wyjasnić. Dobrze by się stało gdyby Pan Jarosław przez lokalne media tudzież facebooka odniósłby się do tej sprawy.
Powrót do góry
Kami
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obywatel napisał:
Podobno Pan Jarosław Jagielski straszył sądem Pana Piotra Gróbarczyka za to co powiedział na jego temat w "oko w oko"
Ten niby program w niby telewizji to był jakiś żart i kpina z samodzielnie myślących ludzi. Byłam za tą inicjatywą tworzenia medium poprzez youtube natomiast po tym co odstawił pan Piotrek zmieniłam zdaniel;/ Obrażony pan Redaktor mszczący się na osobach które go zlekceważyły nie przychodząc przed jego kamere no prosze was....ludzie.... Przemaglował pan panią Maciejczyk i pana Jagielskiego przez pół godziny natomiast pana Romana Potockiego zdawkowo pół minuty. Wiedział pan ,że Potocki ma spore szanse na wygraną i lepiej sie go nie czepiać? Jakiś cyrk. Jeżeli takim celom ma służyć tworzenie tego medium to ja dziekuje bardzo. Lepiej niech zajmuje się pan relacją ze ściągania kota z drzewa tak będzie naprawde lepiej. Ja na miejscu pana Jagielskiego nie odezwałabym się do pana już nigdy za to świństwo nie mówiąc o jakiej kolwiek współpracy.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się zakończy druga tura, wówczas wrócę do sprawy "przemaglowania" i pobłażliwości.
Zdania oczywiście zawsze będą podzielone na temat tego medium. Ocenę działalności TVLokalna pozostawiam każdemu do samodzielnej oceny i opinii. Nie zamierzam ani się narzucać ani się bronic.
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle, to bardzo chętnie będę gościem Oko w oko z ... Piotrem Gróbarczykiem. Jeśli znajdzie się osoba chętna poprowadzić program ze mną w roli gościa - to proszę bardzo.
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
obywatel napisał:
Podobno Pan Jarosław Jagielski straszył sądem Pana Piotra Gróbarczyka za to co powiedział na jego temat w "oko w oko"
Ten niby program w niby telewizji to był jakiś żart i kpina z samodzielnie myślących ludzi. Byłam za tą inicjatywą tworzenia medium poprzez youtube natomiast po tym co odstawił pan Piotrek zmieniłam zdaniel;/ Obrażony pan Redaktor mszczący się na osobach które go zlekceważyły nie przychodząc przed jego kamere no prosze was....ludzie.... Przemaglował pan panią Maciejczyk i pana Jagielskiego przez pół godziny natomiast pana Romana Potockiego zdawkowo pół minuty. Wiedział pan ,że Potocki ma spore szanse na wygraną i lepiej sie go nie czepiać? Jakiś cyrk. Jeżeli takim celom ma służyć tworzenie tego medium to ja dziekuje bardzo. Lepiej niech zajmuje się pan relacją ze ściągania kota z drzewa tak będzie naprawde lepiej. Ja na miejscu pana Jagielskiego nie odezwałabym się do pana już nigdy za to świństwo nie mówiąc o jakiej kolwiek współpracy.

Więcej w tej sprawie.

https://www.facebook.com/TVLokalna/posts/357076887784221
Kami
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat z Jarosława Jagielskiego
"Szanowni Państwo!
W związku z tym, że materiał filmowy TVLokalna Pana Piotra Gróbarczyka wyemitowany tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej przedstawił wiele nieprawdziwych faktów, do których nie miałem możliwości odnieść się wcześniej, pozwalam sobie zrobić to teraz.
Podczas kampanii - jako jedyny z kandydatów na wójta spotkałem się „oko w oko” z wyborcami ze wszystkich miejscowości naszej gminy. Bez kamer i bez pośredników. To, że większość kandydatów nie zdecydowała się na wystąpienie w programach TVLokalna powinno jej twórcom dać wiele do myślenia. Przede wszystkim, do prowadzenia programów w ramach kampanii potrzebny jest duży obiektywizm, profesjonalizm i wysoka kultura osobista. Tego tej telewizji brakuje od zawsze, a poziom programów wyborczych, w których prowadzący reklamuje głównie siebie i prowadzi własne schow utwierdza widzów w tym przekonaniu. W wyemitowanym wywiadzie z jednym z kandydatów, doskonale można było poznać poglądy prowadzącego, za to bohater nie mógł przebić się ze swoimi wypowiedziami. Pozostawię więc bez komentarza wszystkie osobiste „wycieczki”, ironiczny ton, głupie dowcipy, złośliwości, w materiale mówiącym o mnie – to rzeczywiście można zrzucić na karb „żartobliwej formuły programu”, choć ja nazwałbym to właściwie brakiem kultury. Pojawiło się tam jednak kilka innych nieprawdziwych informacji, które, należy wyjaśnić.
1. Miejsce dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych.
Owszem, była taka propozycja, która zresztą wyszła ode mnie, żeby powstało ono w Ratowicach. Zrobiliśmy nawet z grupą radnych wstępne rozeznanie pod kątem projektu w proponowanych pomieszczeniach. Nieprawdą jednak jest, że przygotowywano jakiś projekt. Po kolejnej rozmowie z panią kierownik GOPS doszliśmy do wspólnego wniosku, że wskazane miejsce jest zbyt ciasne na tego typu świetlicę terapeutyczną i wskazaliśmy inną lokalizację. Niczego nie „zablokowałem”. Panie Piotrze prawdziwy dziennikarz zanim puściłby coś takiego w eter, zasięgnąłby wiedzy bezpośrednio u źródła, czyli u kierownika GOPS, zapytałby także mnie (a było na to dużo czasu przed wyborami) i zapytałby samych zainteresowanych, czyli Grupę Wsparcia „Razem Łatwiej”. Dobrze jednak, że o tym wspomniano, bo mogę tu powiedzieć, że tylko w ciągu ostatniego roku zorganizowaliśmy bezinteresownie w Ratowicach, dwa turnieje dla osób niepełnosprawnych, dwa razy udostępnialiśmy świetlicę na bale dla dzieci, kilkanaście razy na zajęcia muzykoterapii, współfinansujemy w ramach TPR zajęcia muzyczne Orkiestry Trzech Króli w Wojnowicach, stowarzyszenie „Razem Łatwiej” jest też stałym gościem na jarmarkach i dożynkach, gdzie ma okazję zaprezentować swoje prace i zarobić pieniądze na swoje potrzeby. Moja życzliwość dla osób, którym żyje się trudniej, na tym na pewno się nie kończy.
2. Wyjazd na Lanzarotte. Pojechałem tam na osobistą prośbę i w zastępstwie Wójta, który w tym czasie miał kłopoty rodzinne. Nieprawdą jest, że nie było sprawozdania. Stosowne ustalenia i sprawozdanie zostało złożone wójtowi. Radni, którzy wyrazili taką wolę mogli się z nim zapoznać. Partnerstwo zostało podpisane i radni o tym wiedzą.
3. Boisko szkolne w Ratowicach. Tu autor programu powiedział częściowo prawdę. Pojawił się taki punkt w projekcie budżetu na przyszły rok. To nie był mój wniosek, ale wniosek dyrektora szkoły. Wójt, który konstruował budżet przychylił się do tego wniosku. Nie konsultował tego ze mną, bo nie ma takiego obowiązku, więc nie miałem wiedzy w tej sprawie. Budżet uchwali nowa rada.
4. „Królowa Sportu” – projekt sam w sobie bardzo dobry i w pierwszej chwili zainteresował radnych.. Niczego nie „blokowałem” – wręcz przeciwnie, powstanie pięknego boiska byłoby chyba także dla mnie niezłym argumentem wyborczym. Jednak po bliższym poznaniu warunków projektu Rada Gminy większością głosów zdecydowała o wyborze boiska przy szkole, o co zresztą wnioskowała dyrektor placówki. Jest materiał filmowy z tej sesji. Przeważyły racjonalne argumenty. Natomiast Pan Piotr przytoczył szereg nieprawdziwych informacji. Przede wszystkim finanse. Budowa tego niepełnowymiarowego boiska generowała dużo większe koszty niż te wskazane w projekcie i materiale filmowym, ze względu na wymogi grantodawcy – m. in. by wnioskodawca, czyli gmina, we własnym zakresie zapewnił zakup bramek, krzesełek, budowę trybun, toalet, łazienek i oświetlenia boiska, także budowę drogi dojazdowej i parkingu, zapewnił trenerów do poszczególnych dyscyplin uprawianych na tym boisku, zatrudnienie dozorcy, udostępniania wszystkim boiska bezpłatnie przez pięć lat ( dla zobrazowania: koszt takiego boiska w Jelczu Laskowicach wyniósł ok. 900 000 zł i pociąga rokrocznie dalsze koszty). Zbadaliśmy sprawę dokładnie, zasięgnęliśmy też opinii w Twardogórze, w Międzyborzu, gdzie powstały takie boiska, i na wrocławskim AWF). Wśród innych argumentów były też: brak wykonania analizy potrzeb, niepełnowymiarowość, a zwłaszcza to, że zaangażowanie dużych środków w tę inwestycję spowodowałoby zablokowanie innych potrzebnych inwestycji w gminie, choćby budowy chodnika i parkingu przy szkole.

Podsumowując, autor, bazując na plotkach i fałszywych przesłankach ( a mam podstawy sądzić, że także dla osiągnięcia prywatnych korzyści), bez rzetelnej analizy dziennikarskiej opublikował w okresie wyborczym i tylko na potrzeby kampanii, tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, materiał naruszający dobra osobiste moje, radnych i kilku kandydatów na wójta, co dyskwalifikuje go jako wiarygodnego, uczciwego dziennikarza. Dlatego, bez względu na wynik wyborów, nie zamierzam więcej współpracować z nim na tym polu i zamierzam wyciągnąć konsekwencje.
Jarosław Jagielski" koniec cytatu

Brawo panie Jarku! Dorwał się facet do kamery i myśli że będzie mógł wszystkich szantażować na każdym kroku podkreśla "trzeba było przyjść do programu, trzeba było przyjśc do programu...." A własnie że nie! Dopiero by obrósł w piórka jakby mu się wszyscy kandydaci zgodzili. Czwartą władzą chce być pan Gróbarczyk co pół gminy albo cała będą się w kolejce ustawiać przed jego kamere....niedoczekanie. Ludzie nie są tacy głupi i naiwni jak się panu Gróbarczykowi wydaje. Uczyć i wychowywać to może swoje dzieci, facet ewidentnie wpadł w obsesje i coraz bardziej się nakręca, to jest niezdrowe panie Piotrku. Swojego kolegę pan wystawił i obsmarował w imie czego? Władzy? Interesów? Pamiętam takie nagrania gdzie byliśice często razem mieliście wspólne cele ale najwidoczniej coś przesłoniło panu oczy. Człowiek honoru po takim zagranieu powinien przeprosić i tak jak pan chce wszystko robić przed kamerą z jakichś niewyjaśnionych przyczsyn z jakiegoś mentalnego ekshibicjonizmu,tak powienien pan przeprosić pana Jarka i panią Maciejczyk publicznie do kamery,tak jak pan lubi najbardziej!
Powrót do góry
admin*
-
-

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Druga tura wyborów na urząd Wójta Gminy Czernica

gruby napisał:
Włodzimierz Chlebosz - jeszcze nieoficjalnie ale bez wątpienia w drugiej turze 17 października 2014

http://telewizjaczernica.pl/index.php/component/allvideoshare/video/featured/wlodzimierz-chlebosz-jeszcze-nieoficjalnie-ale-bez-watpienia-w-drugiej-turze-17-pazdziernika-2014

admin* napisał:
gruby napisał:
Nieoficjalny zwycięzca pierwszej tury wyborów na wójta gm. Czernica Roman Potocki

http://telewizjaczernica.pl/index.php/component/allvideoshare/video/featured/nieoficjalny-zwyciezca-pierwszej-tury-wyborow-na-wojta-gm-czernica-roman-potocki
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
cytat z Jarosława Jagielskiego
"Szanowni Państwo!
W związku z tym, że materiał filmowy TVLokalna Pana Piotra Gróbarczyka wyemitowany tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej przedstawił wiele nieprawdziwych faktów, do których nie miałem możliwości odnieść się wcześniej, pozwalam sobie zrobić to teraz.
Podczas kampanii - jako jedyny z kandydatów na wójta spotkałem się „oko w oko” z wyborcami ze wszystkich miejscowości naszej gminy. Bez kamer i bez pośredników. To, że większość kandydatów nie zdecydowała się na wystąpienie w programach TVLokalna powinno jej twórcom dać wiele do myślenia. Przede wszystkim, do prowadzenia programów w ramach kampanii potrzebny jest duży obiektywizm, profesjonalizm i wysoka kultura osobista. Tego tej telewizji brakuje od zawsze, a poziom programów wyborczych, w których prowadzący reklamuje głównie siebie i prowadzi własne schow utwierdza widzów w tym przekonaniu. W wyemitowanym wywiadzie z jednym z kandydatów, doskonale można było poznać poglądy prowadzącego, za to bohater nie mógł przebić się ze swoimi wypowiedziami. Pozostawię więc bez komentarza wszystkie osobiste „wycieczki”, ironiczny ton, głupie dowcipy, złośliwości, w materiale mówiącym o mnie – to rzeczywiście można zrzucić na karb „żartobliwej formuły programu”, choć ja nazwałbym to właściwie brakiem kultury. Pojawiło się tam jednak kilka innych nieprawdziwych informacji, które, należy wyjaśnić.
1. Miejsce dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych.
Owszem, była taka propozycja, która zresztą wyszła ode mnie, żeby powstało ono w Ratowicach. Zrobiliśmy nawet z grupą radnych wstępne rozeznanie pod kątem projektu w proponowanych pomieszczeniach. Nieprawdą jednak jest, że przygotowywano jakiś projekt. Po kolejnej rozmowie z panią kierownik GOPS doszliśmy do wspólnego wniosku, że wskazane miejsce jest zbyt ciasne na tego typu świetlicę terapeutyczną i wskazaliśmy inną lokalizację. Niczego nie „zablokowałem”. Panie Piotrze prawdziwy dziennikarz zanim puściłby coś takiego w eter, zasięgnąłby wiedzy bezpośrednio u źródła, czyli u kierownika GOPS, zapytałby także mnie (a było na to dużo czasu przed wyborami) i zapytałby samych zainteresowanych, czyli Grupę Wsparcia „Razem Łatwiej”. Dobrze jednak, że o tym wspomniano, bo mogę tu powiedzieć, że tylko w ciągu ostatniego roku zorganizowaliśmy bezinteresownie w Ratowicach, dwa turnieje dla osób niepełnosprawnych, dwa razy udostępnialiśmy świetlicę na bale dla dzieci, kilkanaście razy na zajęcia muzykoterapii, współfinansujemy w ramach TPR zajęcia muzyczne Orkiestry Trzech Króli w Wojnowicach, stowarzyszenie „Razem Łatwiej” jest też stałym gościem na jarmarkach i dożynkach, gdzie ma okazję zaprezentować swoje prace i zarobić pieniądze na swoje potrzeby. Moja życzliwość dla osób, którym żyje się trudniej, na tym na pewno się nie kończy.
2. Wyjazd na Lanzarotte. Pojechałem tam na osobistą prośbę i w zastępstwie Wójta, który w tym czasie miał kłopoty rodzinne. Nieprawdą jest, że nie było sprawozdania. Stosowne ustalenia i sprawozdanie zostało złożone wójtowi. Radni, którzy wyrazili taką wolę mogli się z nim zapoznać. Partnerstwo zostało podpisane i radni o tym wiedzą.
3. Boisko szkolne w Ratowicach. Tu autor programu powiedział częściowo prawdę. Pojawił się taki punkt w projekcie budżetu na przyszły rok. To nie był mój wniosek, ale wniosek dyrektora szkoły. Wójt, który konstruował budżet przychylił się do tego wniosku. Nie konsultował tego ze mną, bo nie ma takiego obowiązku, więc nie miałem wiedzy w tej sprawie. Budżet uchwali nowa rada.
4. „Królowa Sportu” – projekt sam w sobie bardzo dobry i w pierwszej chwili zainteresował radnych.. Niczego nie „blokowałem” – wręcz przeciwnie, powstanie pięknego boiska byłoby chyba także dla mnie niezłym argumentem wyborczym. Jednak po bliższym poznaniu warunków projektu Rada Gminy większością głosów zdecydowała o wyborze boiska przy szkole, o co zresztą wnioskowała dyrektor placówki. Jest materiał filmowy z tej sesji. Przeważyły racjonalne argumenty. Natomiast Pan Piotr przytoczył szereg nieprawdziwych informacji. Przede wszystkim finanse. Budowa tego niepełnowymiarowego boiska generowała dużo większe koszty niż te wskazane w projekcie i materiale filmowym, ze względu na wymogi grantodawcy – m. in. by wnioskodawca, czyli gmina, we własnym zakresie zapewnił zakup bramek, krzesełek, budowę trybun, toalet, łazienek i oświetlenia boiska, także budowę drogi dojazdowej i parkingu, zapewnił trenerów do poszczególnych dyscyplin uprawianych na tym boisku, zatrudnienie dozorcy, udostępniania wszystkim boiska bezpłatnie przez pięć lat ( dla zobrazowania: koszt takiego boiska w Jelczu Laskowicach wyniósł ok. 900 000 zł i pociąga rokrocznie dalsze koszty). Zbadaliśmy sprawę dokładnie, zasięgnęliśmy też opinii w Twardogórze, w Międzyborzu, gdzie powstały takie boiska, i na wrocławskim AWF). Wśród innych argumentów były też: brak wykonania analizy potrzeb, niepełnowymiarowość, a zwłaszcza to, że zaangażowanie dużych środków w tę inwestycję spowodowałoby zablokowanie innych potrzebnych inwestycji w gminie, choćby budowy chodnika i parkingu przy szkole.

Podsumowując, autor, bazując na plotkach i fałszywych przesłankach ( a mam podstawy sądzić, że także dla osiągnięcia prywatnych korzyści), bez rzetelnej analizy dziennikarskiej opublikował w okresie wyborczym i tylko na potrzeby kampanii, tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, materiał naruszający dobra osobiste moje, radnych i kilku kandydatów na wójta, co dyskwalifikuje go jako wiarygodnego, uczciwego dziennikarza. Dlatego, bez względu na wynik wyborów, nie zamierzam więcej współpracować z nim na tym polu i zamierzam wyciągnąć konsekwencje.
Jarosław Jagielski" koniec cytatu

Brawo panie Jarku! Dorwał się facet do kamery i myśli że będzie mógł wszystkich szantażować na każdym kroku podkreśla "trzeba było przyjść do programu, trzeba było przyjśc do programu...." A własnie że nie! Dopiero by obrósł w piórka jakby mu się wszyscy kandydaci zgodzili. Czwartą władzą chce być pan Gróbarczyk co pół gminy albo cała będą się w kolejce ustawiać przed jego kamere....niedoczekanie. Ludzie nie są tacy głupi i naiwni jak się panu Gróbarczykowi wydaje. Uczyć i wychowywać to może swoje dzieci, facet ewidentnie wpadł w obsesje i coraz bardziej się nakręca, to jest niezdrowe panie Piotrku. Swojego kolegę pan wystawił i obsmarował w imie czego? Władzy? Interesów? Pamiętam takie nagrania gdzie byliśice często razem mieliście wspólne cele ale najwidoczniej coś przesłoniło panu oczy. Człowiek honoru po takim zagranieu powinien przeprosić i tak jak pan chce wszystko robić przed kamerą z jakichś niewyjaśnionych przyczsyn z jakiegoś mentalnego ekshibicjonizmu,tak powienien pan przeprosić pana Jarka i panią Maciejczyk publicznie do kamery,tak jak pan lubi najbardziej!

TVLokalna W nawiązaniu do Pana pisma, chciałbym zwrócić uwagę na kilka elementów. Nie jest prawdą, że nie mógł się Pan ustosunkować do wyemitowanego przeze mnie materiału, gdyż od momentu emisji do obowiązywania ciszy wyborczej było dziesięć godzin czasu na reakcję. Informację o nowym materiale video z cyklu "OKO w OKO z ..".zamieściłem także na Facebooku. Przy Pana obszernej wiedzy w tym temacie, mógł Pan łatwo napisać to, co napisał Pan w chwili obecnej. Sprawa byłaby wyborcom naświetlona, choć podobnie jak w moim przypadku - jednostronnie, czyli bez właściwego dialogu, jaki mógł mieć miejsce tylko w w rozmowie przed kamerą - do czego był Pan zaproszony. Gdyby prawdą było, że powodem Pana nieobecności w programie była moja rzekoma niekompetencja oraz stronniczość, wówczas zapewne, jako człowiek kulturalny, odmówiłby Pan udziału w sposób analogiczny jak został Pan zaproszony, czyli pisemnie, tak, żeby było to transparentne. Tak jednak się nie stało, co świadczy wymownie o Pana stosunku do mojej osoby, ale przede wszystkim do osób oglądających realizowane przeze mnie programy - w tym przypadku ponad półtorej tysiąca ludzi. Co do poruszanych przez Pana kwestii, mam wrażenie, że nie zrozumiał Pan sedna poruszanych problemów, które same w sobie nie stanowią niczego złego, sprawiają jednak, że faktycznie brak jest należytej transparentności w zaistniałych sytuacjach. Miał Pan prawo rozmyślić się co do przeznaczenia pomieszczenia czy też pomieszczeń, w budynku po starej szkole. Miał Pan prawo mieć inne zdanie odnośnie planowanej inwestycji w ramach "Królowej Sportu". Miał Pan prawo także swoim podniesieniem ręki zdjąć środki z budżetu na "Królową Sportu". Miał Pan prawo nie zareagować na przeoczenie Wójta w sprawozdaniu odnośnie wyjazdu, który nawiasem mówiąc był ważny, pożyteczny, ale przemilczany, zupełnie bez powodu. Wójt pomimo obietnicy przeznaczenia środków finansowych na rok 2015 na budowę boiska w Czernicy w ramach "Królowej Sportu" miał prawo zdecydować, że przeznaczy te środki na boisko w Ratowicach, które bez wątpienia jest także i tam potrzebne. Wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem - ale jednak nietransparentnie, co ma prawo budzić kontrowersje w widzach. Gdyby wziął Pan udział w programie, powiedziałby Pan zapewne to, co Pan napisał, a widzowie samodzielnie wyciągnęliby wnioski. Tak się jednak nie stało i proszę mnie za taki stan nie winić. Zignorowanie lokalnego medium okazało się błędem w Pana kampanii wyborczej i jako taki, mógł, choć nie musiał, odbić się negatywnie na Pańskim wizerunku. Jestem gotowy wystąpić w programie telewizyjnym, który poprowadzi wskazany przez Pana redaktor, i możemy sobie o poruszonych kwestiach podyskutować. Pozwolimy widzom w ten sposób na samodzielne wyciągnięcie wniosków. Pomimo Pana nieprzejednanej deklaracji w stosunku do mojej osoby, ja jednak deklaruję Panu moją ewentualną pomoc. Trzeba rozdzielić naprężenia wyborcze od codziennych życiowych zmagań. Pomimo przedstawienia mojego punktu widzenia w poruszonych kwestiach, doceniam Pana pracę społeczną oraz zaangażowanie w szeroko rozumiany rozwój swojej miejscowości i gminy. Gdyby był Pan obecny w programie, miałby Pan z pewnością czas na zaprezentowanie ważniejszych sukcesów i dokonań. Tym bardziej jest mi przykro, że tak się nie stało. Z wyrazami szacunku - Piotr Gróbarczyk

Sprawa boiska od 4:20 do 17; 00 http://telewizjaczernica.pl/.../za-nami-36-sesja-rody...

ps

Do osób krytykujących. Oczywiście wsłuchuje się w słowa krytyki, nawet tych osób, które nie potrafią podpisać się po nią z imienia i nazwiska. Wyciągam z tej krytyki także wnioski. Jednakże uważam, ze zamiast krytykować - co praktycznie nic nie kosztuje, można tworzyć własną przestrzeń medialną do czego zachęcam. Kilka mediów na terenie gminy byłoby idealnym rozwiązaniem.

Zapraszam Kami do rozmowy studyjnej. Chętnie porozmawiam na tematy o których napisał w kontekście listu p. Jarosława Jagielskiego. Prosiłbym także aby program ten poprowadził p. Jarosław. Jeżeli zignorowane zostanie moje zaproszenie do takiego programu przez Kami wówczas uważam, że sprawy niema, jest tylko jakieś niepoważne przysłowiowe "bicie piany" z "kapturem na głowie", które niczego w sensie społecznym nie zmieni.
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz sie okaze ze będzie powtórka wyborów wcale bym się nie zdziwił
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Lis 19, 2014 16:11    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Skocz do: