Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwierzęta z okolic
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 15:22    Temat postu: Zwierzęta z okolic Odpowiedz z cytatem

Aby nie robić dłużej offtopu postanowiłem założyć osobny temat.
Tu każdy może się pochwalić swoimi obserwacjami okolicznej fauny.

Wczoraj byłem u Was ponownie i tym razem pobyt zaowocował Smile
Po pierwsze i najważniejsze dla mnie udało mi się zobaczyć wreszcie bielika, wydziałem go przez jakieś 10 sekund jak przelatywał nad lasem kierując się na południe. Przelatując nade mną miał akurat nietypowo ułożone skrzydła ale poznałem go przede wszystkim po wielkości, w domu już potwierdziło się że to napewno bielik. Udało mi się zrobić zdjęcie, niestety marne bo akurat nie miałem założonego odpowiedniego obiektywu a on leciał wysoko (ale jest). Zdjęcie poprawiłem pod względem jasności i kontrastu aby było widać że to faktycznie on - to drugi powód badziewności fotki Razz

Oto link do zdjęcia:
http://picasaweb.google.pl/Shazzan.natoR/PareStworzonekZChrzastawy#5405540174395920434

Drugim powodem powodzenia wypadu są kruki, widziałem kilkanaście osobników w jednym miejsu i parę w okolicy Wink Pierwsze co rzuca się w oczy to ich wielkość i okrzyki jakie wydają - coś fantastycznego. Oczywiście zdjęcia też porobiłem (link zamieszcze niżej).

Trzecim powodem mojego zadowolenia który zaś wynika z poprzedniego jest to że owe kruki zdradziły mi mjesce łowiska i czatowni myszołowów (kilku!). Zdjęcia myszołowa jest ale niestety marne.

Do tego wszystkiego bonusem są pasące się sarny obok tej działającej żwirowni na południowej ścianie lasu, podszedłem je dość blisko jak na warunki jakie panowały także fotki są całkiem całkiem niczego sobie.

Oto ten wspomniany wcześniej link: http://shazzan.jalbum.net/Animalia/ - zdjęcia z wczorajszego wyadu są na samym dole. Tam są też inne a jak wejdziecie na https://jalbum.net/users/ShazzaN/ to znajdziecie też inne moje albumy (szczególnie album "Birds of Prey" poświęcony ptakom drapieżnym a w szczególności właśnie Bielikom) także zapraszam Smile

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 15:22    Temat postu:

Powrót do góry
Kranstow
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładne zdjecia, ten "jakis pitoszek" to raniuszek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wiem, wczoraj wieczorem udało mi sie go oznaczyć Smile ale dziękuję Smile
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 13:58    Temat postu: Re: Zwierzęta z oklic Odpowiedz z cytatem

Shazzan napisał:
Do tego wszystkiego bonusem są pasące się sarny obok tej działającej żwirowni na południowej ścianie lasu, podszedłem je dość blisko jak na warunki jakie panowały także fotki są całkiem całkiem niczego sobie.
Sarny są dość częstym gościem okolicy. Nie boją się nawet naszych domków. Mieszkam na końcu Chrząstawy Wielkiej po prawej stronie pod lasem. Widok sarny w ogródku czy przed domem nie jest niczym dziwnym.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio podczas spaceru "dołem" Chrząstawy w okolicy piaskowni zauważyliśmy parkę bażantów przechadzającą się po polu.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po okolicznych lasach buszują również dziki. Na początku października natknąłem się na starą z małymi przechodzących z pola do lasu na tej drodze co jest za Chrząstawą w lewo przez tory.

Moja mama już przy pierwszej wizycie stwierdziła po krótkiej wizycie w okolicznym lesie, że "dziki też macie"
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm..gratuluje:)
jak już będę miała dostęp to prześle zdjęcie, na którym też w miare udało mi się uchwycić tego mojego bielika.
fajny temat!
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneri to już nie moge się doczekać aż się fotką pochwalisz Smile pewno będzie lepsza niż moja i bede mógł troszku bliżej się im przyjżeć Very Happy Wczoraj byłem w waszych okolicach ponownie, poszedłem w miejsce które podejżewam że stanowi łowisko Bielików (jeden mieszkaniec Grędziny potwierdził że nie raz widuje tam krążącego Bielika) ale niestety miałem pecha i ich nie widziałem :/. W ogóle tego dnia miałęm niefart bo nawet nie widziałem myszołowów, jedynie kilka sójek, znów pełno kruków i skutki bobrzej działalności nad Widawą.
Już niedlugo, bo od 1 stycznia, zaczyna się specjalny okres ochrony gniazd Bielików - strefa ochronna powieksza się z okręgu 200 m na 500 m od gniazda, tak będzie do 31 lipca 2010.

Rozmawiałem z jednym ornitologiem ode mnie z uczelni na temat tego rybołowa. Powiedział że ów rybołów prawdopodobnie był na jakimś przelocie więc miałem gigantyczne szczęście go widzieć Smile

Trociu to rozumiem że mieszkasz tam gdzie teraz się tak intensywnie buduje wszystko, już dwukrotnie tam przechodziłem do lasu... Razz W środy i soboty tak kolo 7-8 wyglądaj przez okno to być może zobaczysz takie kudłate - to ja Razz

Apropo bażantów to już pare razy natknołem się na bażanty szlachetne a w lesie znalazłem charakterystyczne białe w ciemne paski pióro b. srebrzystego - pewno komuś nawiał.
Apropo dzików to ich macie od groma i jeszcze trochę Smile Chodząc po lesie co chwilę natykałem się na ich buchtowiska.
Z tego co się dowiedziałem w waszym lesie są również gniazdujące żurawie które ponoć od lat wracają w te same miejsca Smile
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba znam położenie jednego z gniazd bielika, a może nawet dwóch, ale to nie info na forum:)
ja czekam jeszcze na zdjęcie dudka, może ktoś z forumowiczów to właśnie ten szczęściarz, o którym wiem, że ma takie zdjęcie..
http://picasaweb.google.pl/aneta.domaradz/Ptaki02#
trzy z moich zdjęć, na zwykłym aparacie z 10xzoomem;)
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słabo widać, pechowo był ustawiony do zdjęcia - chyba jest wstydliwy Razz Ale za to żurawie....hymm.... bezbłędne Very Happy
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zdjęcie takie pechowe bo autentycznie się go, a raczej ich, bo leciały parą, przestraszyłam. pierwszy raz widziałam takie duże ptaki i jeszcze lecące nade mną na wysokości drzew. A że byłam z moim pieskiem to zaczełam go szukać i przypinać do smyczy żeby mi go nie porwały.. (opowieści z krypty Wink jak już złapałam aparat to nie było szansy na dobre zdjęcie..takie to było moje spotkanie z bielikami Very Happy
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe spokojnie Smile Te ptaki raczej Ciebie i psa bardziej się bały niż Ty ich. O psa też nie musisz się martwić bo Bieliki bardzo rzadko polują na ssaki a tym bardziej w obeności człowieka tego nie zrobią. Ich dietę stanowią głównie ryby (np leszcz czy płoć) i w mniejszym stopniu ptaki (np łyski) nie pogardzą także padliną. Inaczej mogło być gdybyś trafiła na nieco mniejszego od Bielika, Orła przedniego który znany jest z tego że wilka jest w stanie zabić bez większych problemów (w Mongoli, Kazachstanie używa się te orły w polowaniach na wilki - http://www.youtube.com/watch?v=M2UJe_Nc_4k&feature=related) ale spokojnie, tutaj ich nie znajdziesz, w Polsce ostało się jedynie +/- 30 par i to głównie w Karpatach.

W każdym bądź razie przed takim ptaszkiem jakim jest Bielik czuje się respekt. Zwierzak nawet 6 kilogramowy o rozpiętości skrzydeł dochodzącej do 2,5m i o 5 centymetrowym pazurze daje do myślenia więc nie dziwie się że się wystraszyłaś. Very Happy

Ps. Apropo Orła przedniego jeszcze to te filmiki http://www.youtube.com/watch?v=C9nHRIjMFh8 oraz http://www.youtube.com/watch?v=YWaosOaURfU&feature=related dają do zrozumienia
Powrót do góry
Kranstow
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuciłem w internet trochę zdjęć zrobionych w Chrząstawie Wielkiej pod lasem - jest myszołów, zając, grubodziób, dudek, rzekotka, czubatka i inni bohaterowie.
Link tutaj:
[url] http://kranstow.fotosik.pl/albumy/715214.html [/url]

tu na przykład jest portrecik szaraka
http://kranstow.fotosik.pl/albumy/715214-18.html
pozdrawiam miłośników zwierzaków
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, fajnie Smile widze że robisz fotki na zasiadke Smile pewnie już myszołowy przezwyczaiłeś do swojej obecności, super Smile a jakąś czatownię rozkładasz???
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetne zdjęcia kranstow!! mogłyby być jeszcze opisane, ale to mały szczegółVery Happy no i jest dudek!
a zdjęcia podejrzewam że robisz z domu..sprytnie je wabisz;)
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wyręcze kolege Smile
kolejno:
1. grubodziób
2. zięba
3. sikora modra
4. dudek Razz
5. sójka i dzięcioł duży (poniżej bogatka)
6. 2 dzięcioły duże i bogatka
7. zając szarak
8. dzierzba
9. dzierzba
10. makolągwa
11. myszołów Razz
12. sikora modra
13. żekotka drzewna
14. sikora czubatka
15. myszołów Razz
16. myszołów Razz
17. myszołów Razz
18. zając szarak

tam gdzie dałem "Razz" to dla mnie supero!
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
Kranstow
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje, robie wiekszosc zdjec z domu przez szybe, kołek ze sloninką jest jakies 30-40 m od domu, zeszłej zimy byl na nim ciągły ruch, porobilem duzo zdjec i filmy z myszołowem, sójką, dzieciołami itp.
Szarak też robiony przez szybe.
Powrót do góry
Kranstow
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za opisy Smile
powiem szczerze ze z tym myszolowem na drzewie (nr 15) to mialem watpliwosci przy identyfikacji, bo taki jasny byl.
A raniuszki widzialem w Chrzastawie pierwszy raz w zeszlym tygodniu, nie udalo mi sie zrobic zdjecia
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhh czasem wystarczy dobre lokum Razz pewnie jeszcze sporo czasu minie zanim wydostane się z Wrocławia i zamieszkam w wymarzonym domku na skraju lasu -wzdech-... Raniuchami się nie przejmuj, lata tego pełno (sam zauważyłem że spro ich zawsze jest przy zgrupowaniach większych krzaków i małych drzewek tuż obok szos)
Ja miałem okazje podziwiać ostatnio stadko kowalików - ich w mieście raczej też się nie uraczy (jak zamieszcze gdzieś ich fotki to nieomieszkam się pochwalić)
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm..nie wiedziałam że kowaliki lubią stadka, jeśli je widziałam to tylko w pojedynkę..
Powrót do góry
Shazzan
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widziałem trójeczkę Smile
Powrót do góry
aneri
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to już stadko, bo jeszcze nie stado Very Happy
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będąc ostatnio w UG w Czernicy dorwałem jakiś biuletyn na zeszły kwartał i z jednego z artykułów w środku chyba wynika, że i bobry są w naszej okolicy...
Powrót do góry
windows
Gość

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 15:39    Temat postu: Bobry Odpowiedz z cytatem

Bobry na terenie Chrząstawy Małej i Wielkiej są już od kilku lat:)
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 15:39    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: