Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Internet w Chrząstawie Wielkiej
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grudger

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 22:29    Temat postu: Internet w Chrząstawie Wielkiej Odpowiedz z cytatem

Witam

Czy ktoś się może orientuje jakie są obecnie możliwości podłączenia do Internetu w Chrząstawie Wielkiej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 22:29    Temat postu:

Powrót do góry
belial1
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NetFot-Komputery Ryszard Ziembiński
internet@netfot.com
Chrząstawa Wielka
Polna 4
kom. 668481008

ja mam od tego Pana
Powrót do góry
Kami
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Play,Cyfrowy Polsat mobilnie.
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Neostrada 10Mbit
Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

belial1 napisał:
internet@netfot.com
Chrząstawa Wielka
Polna 4
kom. 668481008

ja mam od tego Pana
możesz załączyć cennik?
Powrót do góry
belial1
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sceptyk napisał:
belial1 napisał:
internet@netfot.com
Chrząstawa Wielka
Polna 4
kom. 668481008

ja mam od tego Pana
możesz załączyć cennik?

za 2048kbit/512kbit płacę 62 zł innych stawek nie znam...
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

belial1 napisał:
Sceptyk napisał:
belial1 napisał:
internet@netfot.com
Chrząstawa Wielka
Polna 4
kom. 668481008

ja mam od tego Pana
możesz załączyć cennik?

za 2048kbit/512kbit płacę 62 zł innych stawek nie znam...
Za swoją neostradę 10Mbit płacę 49zł miesięcznie tak więc ta oferta konkurencyjną raczej nie jest Wink
Powrót do góry
Bartosz
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega za 62zł ma 2Mega a w Netii za 49złotych 20Mega/s. Problem najprawdopodobniej polega na instalacji stacjonarnego łącza.
Powrót do góry
belial1
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:
Kolega za 62zł ma 2Mega a w Netii za 49złotych 20Mega/s. Problem najprawdopodobniej polega na instalacji stacjonarnego łącza.

Te 20 MB to gdzie wCchrząstawie jest dostępne?
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie wydrukowane na umowie Wink
Powrót do góry
Konuz
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trociu napisał:
Pewnie wydrukowane na umowie Wink

Znowu ktoś sieje propagandę na temat tego, że więcej niż te kilka Mb/s na radiówce się nie wyciągnie. Ludzie, jesteście zwyczajnie robieni w trąbę, wypowiedziami o tym, że prędkość powyżej 10 Mb/s to chwyt marketingowy (choć wiadomo jest to uzależnione od infrastruktury), nie mówiąc już o cenie jaką trzeba płacić za śmieszne 4Mb/s nie tylko u Pana Ryszarda, ale ogólnie w gminach, gdzie dostawcy nie mają konkurencji lub dostawców jest dwóch i ustalają między sobą zazwyczaj cenniki. Pozwolę sobie wkleić link z cennikiem usług internetowych w miejscowości, w której wcześniej mieszkałem: http://www.edial.pl/oferta. Jeśli ktoś nie wierzy mogę rzucić od znojomego link z dowolnego speed testa, że jest to rzeczywista oferowana prędkość, a nie żadne "do prędkości ...". Gdyby TP czy Netia ruszyły tyłki zapewne również u nas mieli byśmy to co teraz za cenę 1/3. Gdyby mieszkańcy Chrząstawy mieli trochę większe wymagania niż 2 Mb/s (swoją drogą trzeba być bardzo mało wymagającym żeby płacić 62 zł za prędkość wystarczającą co najwyżej do przeglądania stron www i maila ...to już mobilny w sieciech komórkowych jest bardziej opłacalny) może coś by się zmieniło.
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez robienia kogokolwiek w "trąbę" w Chrząstawie Małej i Wielkiej mamy pełny dostęp do prędkości LTE. Oferuje nam je Polsat i Plus. Jakie prędkości ma LTE chyba wszyscy wiedzą Wink
Powrót do góry
Konuz
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nie wszyscy o tym wiedzą lub boją się limitów, ceny (na dobrą sprawę w plusie dla osoby aktywnie korzystającej z internetu tylko najdroższa oferta wchodzi w grę) albo niskiej prędkości. Tak jak wcześniej napisałem...gdyby więcej osób zaczęło migrować na takie rozwiązania, wymusiłoby to na lokalnych dostawcach małą korektę cen i oferowanych prędkości. Ciekawostka: oferta C-bitu nie zmieniła się ani trochę od 2009r...pozostawię to bez komentarza.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlaskowik napisał:
Bez robienia kogokolwiek w "trąbę" w Chrząstawie Małej i Wielkiej mamy pełny dostęp do prędkości LTE. Oferuje nam je Polsat i Plus. Jakie prędkości ma LTE chyba wszyscy wiedzą Wink
A to ciekawa informacja. Sprawdzałeś osobiście zasięg? Na całej Małej i Wielkiej mają zasięg? Bo ja na samym końcu pod lasami i nie wiem czy sięgnie... chociaż jakiś czas temu pamiętam, że i zwykły Blueconnect śmigał aż miło.
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Mar 12, 2014 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malkontentów zawsze i wszędzie jak widać jest pełno... Wink Co kogo obchodzi kto i jaką ma prędkość i ile za to płaci? Stać go to płaci. Mam neta od pana Ryszarda od 2008roku i jestem zadowolona. Dla mnie oferowana prędkość jest wystarczająca i cena w sam raz. Myślę że najważniejszym w tym wszystkim (jak dla mnie) jest fakt że wiem od kogo mam usugę i znam człowieka osobiście. Jak trzeba to dzwonię czy się spotykam z osobą , a nie z anonimowym konsultantem wielkiej sieci , który nawet duszy chyba nie ma bo ni jak nie idzie się nigdy dogadać(doświadczenie z telefonii komórkowej). Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych Wink
Powrót do góry
Konuz
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani palomo idąc tym tokiem rozumowania mogę powiedzieć: "kogo obchodzi, że kupiłem malucha za 10000 zł...stać mnie". Sztuką jest znaleźć produkt/ofertę o jak najlepszej jakości/prędkości/etc do ceny, a w naszym wypadku porównując ofertę naszych dostawców z np. przytoczonym wyżej przeze mnie, wypada to po prostu słabo. Ja rozumiem, że jest wiele osób, które korzystają z internetu tylko do stron www i poczty, ale dla osób które cenią sobie czas, często i w dużych ilościach uploadują dokumenty, filmy, zdjęcia, robią backup do chmury, oglądają filmy, streamy wysokiej rozdzielczości, ściągają gry lub filmy (tak legalnie też się takie rzeczy ściąga z internetu, zawsze jest to trochę taniej niż wersje pudełkowe)...dla takich osób albo pozostaje ustalenie z takim dostawcą indywidualnej oferty (przecież w cenniku większej niż 4Mb/s nie ma) i płacenie 200zł, albo szukanie alternatyw w postaci LTE (swoją drogą Plus ma bardzo dobry zasięg co przekłada się również na bardzo dobrą prędkość). Pozwolę sobie jeszcze tylko wspomnieć, że kilka razy zdarzyło się, że posiadając jeszcze NetFot zdarzało się, że internetu nie było, a żadnej informacji o planowanych modernizacjach nie dostałem i ratował mnie internet w komórce, ponieważ musiałem zapłacić rachunki. Oferowana prędkość również rzadko zbliżała się do tej w umowie, a ping w godzinach szczytu skakał jak szalony. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wlaskowik
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym wcześniej wiedział że ktoś tutaj prowadzi wendettę przeciwko lokalnej sieci nie zabierał bym gosu w tym temacie.
Powrót do góry
Konuz
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt tutaj nie prowadzi wendetty. Po prostu trzeba uświadomić ludziom, że są alternatywy, a lokalni bez wstydu zdzierają z mieszkańców kasę, żerując na ich niewiedzy. Tyle...jak komuś nie przeszkadza obecny stan nikogo na siłę nie będę zachęcał do zmiany.
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konuz napisał:
Pozwolę sobie jeszcze tylko wspomnieć, że kilka razy zdarzyło się, że posiadając jeszcze NetFot zdarzało się, że internetu nie było, a żadnej informacji o planowanych modernizacjach nie dostałem i ratował mnie internet w komórce, ponieważ musiałem zapłacić rachunki. Oferowana prędkość również rzadko zbliżała się do tej w umowie, a ping w godzinach szczytu skakał jak szalony. Pozdrawiam.
Jak już wcześniej wspomniałam , kożystam z tego rozwiązania od wielu lat i nigdy nie stwierdziłam u siebie takich sytuacji o jakich pisze Pan Konuz.
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu wybielać lokalnego dostawcy, wiadome ze zawyza ceny korzystajac na slabej ofercie konkurencji rzekomo bo jak niektórzy zauwazyli alternatywa jest, niepokoi tylko limit danych w ofercie cyfrowego polsatu
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldziu napisał:
Nie ma sensu wybielać lokalnego dostawcy, wiadome ze zawyza ceny korzystajac na slabej ofercie konkurencji rzekomo bo jak niektórzy zauwazyli alternatywa jest, niepokoi tylko limit danych w ofercie cyfrowego polsatu
Daleka jestem od wybielania kogokolwiek. Napisałam tylko prawdę o swoich doświadczeniach z firmą NetFot.
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie długo pociągną światłówód z nesotrada i pan ryszard będzie mógł się schować ze swoją "ofertą". Dziękowac Bogu
Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przełom? http://media2.pl/telekomunikacja/111106-Dwa-razy-wiecej-Internetu-LTE-w-Cyfrowym-Polsacie.html
Powrót do góry
formac
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W regulaminie oferty jest zaznaczone,że powiększone x2 pakiety danych obowiązują tylko transmisje LTE, tymczasem Chrząstawa Mała jak i Wielka nie znajdują się w zasięgu tej sieci.
Powrót do góry
PaxMax
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, nie rozumiem w czym problem. Lokalny dostawca pojawia się na rynku gdy globalny nie jest w stanie zagwarantować zadowalającej usługi. Okazuje się, że BTS'y LTE mają ograniczoną pojemność i ludzi szlag trafia. Wówczas decydują się zapłacić dostawcy lokalnemu, bo mają większą pewność. Gdyby nie było takich ludzi, nie byłoby lokalnych dostawców. A tak można za grosze kupić używany modem LTE na USB korzystać z niego w sposób prepaidowy i mieć alternatywę dla dostawcy lokalnego przy ewentualnych problemach.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 21:32    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: