Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy most łączący Chrząstawe Mała i Wielką
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po 2 to nie wiem czy niektórzy z państwa wiedzą że mąż Pani radnej odprowadza ciężkie pieniądze do gminy za podatek drogowy od kilkunastu lat i jakoś nie widać żeby te pieniądze były wkładane w nasze drogi, ale osoby postronne widzą tylko to, że tam akurat jest siedziba firmy transportowej i mąż Pani Ani jeździ ciężarówkami, ale jak trzeba wam przywieźć kamień na którąś z dróg bocznych to kto to wam przywoźi ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Sty 26, 2014 13:19    Temat postu:

Powrót do góry
Frank
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie tu nie chodzi o ty by stawiac ograniczenia tonażowe na Wspólnej ponieważ w interesie większości mieszkańców jest puszczenie ciężarówek piaskopu właśnie tamtędy. Oczywistą oczywistością jest to,że piaskop już od dawna winien się poruszać właśnie taką trasą- mniej dotkliwą dla większości mieszkańców.
Powrót do góry
Frank
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 14:01    Temat postu: Re: wspolna Odpowiedz z cytatem

patom napisał:
Ja widzę inny problem ul. Wspólnej.
Latem, gdy czynne będzie kąpielisko na piaskowni ul. Wspólna zamieni się w jeden wielki bezpłatny parking. Dużo ludzi nie będzie chciało płacić za parking Pisakopowi- tak jak to ma miejsce teraz

To już nie jest problem Wspólnej tylko właściciela piaskopu.
Powrót do góry
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 14:22    Temat postu: nowy most łączący Chrząstawe Małą i Wielką Odpowiedz z cytatem

Frank napisał:
Według mnie tu nie chodzi o ty by stawiac ograniczenia tonażowe na Wspólnej ponieważ w interesie większości mieszkańców jest puszczenie ciężarówek piaskopu właśnie tamtędy. Oczywistą oczywistością jest to,że piaskop już od dawna winien się poruszać właśnie taką trasą- mniej dotkliwą dla większości mieszkańców.
brawo o to chodzi.
Powrót do góry
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid napisał:
a po 2 to nie wiem czy niektórzy z państwa wiedzą że mąż Pani radnej odprowadza ciężkie pieniądze do gminy za podatek drogowy od kilkunastu lat i jakoś nie widać żeby te pieniądze były wkładane w nasze drogi, ale osoby postronne widzą tylko to, że tam akurat jest siedziba firmy transportowej i mąż Pani Ani jeździ ciężarówkami, ale jak trzeba wam przywieźć kamień na którąś z dróg bocznych to kto to wam przywoźi ?
każdy płaci podatek drogowy
Powrót do góry
Dawid
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy takiej wielkości płacisz podatek ?! Jedyny podatek płacisz w paliwie , a nie wiem czy wiesz że firma transportowa płaci dodatkowy podatek do gminy a to nie są sumy kilku złoty tylko kilkunastu tysięcy. "a propos" dojazdu do piaskowni to dojazd powinien być całkiem osobno najlepiej od strony Brzezinek wtedy nie było by problemu. Jeśli piaskop grałby fair to z pieniędzy które dodatkowo zarabia na kapielisku , jedzeniu i piwie to metrowy chodnik byłby już dawno do szkoły.
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTTI TO CO PISZESZ TO JEST ŻENADA A NIE BOZE CIAŁO TROCHE SZACUNKU DLA LUDZI WIERZĄCYCH ,FAKTYCZNIE JAK PRZEZ 2 GODZINY W TRAKCIE PROCESJI MASZ PROBLEM Z PRZEJECHANIEM TO KUP SOBIE HALIKOPTER I WY WSZYSTY TYPU WALDI ,CZUJNA I INNI CO PISZECIE TAKIE BZDETY POMYŚLCIE BO WAS NIE OBCHODZA SPRAWY WIOSKI TYLKO SZUKACIE AFERY DO PISANIA. ZŁOŚLIWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC I WIELKIE BRAWA DLA AUTORA DAWIDA Laughing
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aisog(gosia) i dawid = anna i rafał? Tą radną musicie zmienić przy najbliższej okazji...
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 07:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK WIDAĆ DLA WALDZIA ROZSZYFROWYWANIE AUTORÓW TO JEST NASTEPA AFERA NA FORUM ,ALE JAK WIDAĆ 122 POSTY TO NIEZŁA FREKWENCJA TAJNYCH WYPOWIEDZI A MOZE WALDZIU SIE UJAWNI ZOBACZYMY CÓZ ON TAKIEGO WIELKIEGO ZROBIŁ DLA WIOSKI .
Powrót do góry
patom
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 07:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takimi rozmowami odchodzimy od tematu. Normalne jest, że każdy ma jakieś większe czy mniejsze interesy w lokalizacji drogi objazdowej. Te osobiste wycieczki nic do sprawy nie wnoszą i nic nie zmienią!!!

Ważne jest żeby zastanowić się co dla wszystkich będzie dobre.
Ul. Wrocławska siłą rzeczy jest ulicą najbardziej uczęszczaną- pytanie jest czy to samo ma się stać z ul. Wspólną. Ta część wsi leży na uboczu - pod lasem i jest terenem rekreacyjnym. Chyba lepiej dla wszystkich żeby takim terenem zostało.
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aisog napisał:
JAK WIDAĆ DLA WALDZIA ROZSZYFROWYWANIE AUTORÓW TO JEST NASTEPA AFERA NA FORUM ,ALE JAK WIDAĆ 122 POSTY TO NIEZŁA FREKWENCJA TAJNYCH WYPOWIEDZI A MOZE WALDZIU SIE UJAWNI ZOBACZYMY CÓZ ON TAKIEGO WIELKIEGO ZROBIŁ DLA WIOSKI .

patom napisał:
Takimi rozmowami odchodzimy od tematu. Normalne jest, że każdy ma jakieś większe czy mniejsze interesy w lokalizacji drogi objazdowej. Te osobiste wycieczki nic do sprawy nie wnoszą i nic nie zmienią!!!

Komus tu puszczaja nerwy? ja wiem ze perspektywa jaka sie pojawia dla niektorych moze wyprowadzac z rownowagi ale to nie powod do chamskich osobistych wycieczek jak dobrze okreslil to patom,tak sobie nie pomozecie
Powrót do góry
Bartosz
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Rozumiem że droga będzie przebiegać tak jak na załączonym obrazku tuż obok biura piaskopu? Panie Piotrze są jakieś nowe wieści w sprawie przeprawy? Czekamy na nowe nagrania i rozmowę z wójtem lub starostą. Pozdrawiam

Powrót do góry
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 19:19    Temat postu: nowy most łączący Chrząstawe Małą i Wielką Odpowiedz z cytatem

aisog napisał:
TUTTI TO CO PISZESZ TO JEST ŻENADA A NIE BOZE CIAŁO TROCHE SZACUNKU DLA LUDZI WIERZĄCYCH ,FAKTYCZNIE JAK PRZEZ 2 GODZINY W TRAKCIE PROCESJI MASZ PROBLEM Z PRZEJECHANIEM TO KUP SOBIE HALIKOPTER I WY WSZYSTY TYPU WALDI ,CZUJNA I INNI CO PISZECIE TAKIE BZDETY POMYŚLCIE BO WAS NIE OBCHODZA SPRAWY WIOSKI TYLKO SZUKACIE AFERY DO PISANIA. ZŁOŚLIWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC I WIELKIE BRAWA DLA AUTORA DAWIDA Laughing
Drogi panie nie wiem skąd taki wniosek wysnułeś i nie wiem jak Ty ale ja co niedziele i w BOŻE CIAŁO do kościoła chodzę . Nic tu ze złośliwości nie napisałem tylko wszystko z troski o wieś.NIKOGO NIE OBRAŻAŁEM.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30 stycznia br będzie sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Planuję nagranie tego posiedzenia i wstępnie umówiłem się na wywiad ze starostą p Romanem Potockim.

Optyka gminy wybrzmiała w rozmowie z p Robertem Makiełą. Chrząstawy potrzebują drugiej przeprawy ze względu na bezpieczeństwo komunikacyjne. Jedyna możliwość, mając na uwadze studium oraz infrastrukturę, to budowa przeprawy przez Graniczną na przedłużeniu ul. Wspólnej - i tak ulica Wspólna stałaby się rzeczywiście wspólna.

Pismo, które krążyło po Chrząstawach sugerowało, że najkorzystniejsza opcja dla Chrząstaw to przeprawa tymczasowa. Oznacza to, że mieszkańcy pozostaną nadal zależni od jednej przeprawy, a w razie jej awaryjnego zamknięcia (jak swego czasu mostu w Oławie) sytuacja będzie krytyczna.

Myślę, że potrzeba mniej emocji a więcej patrzenia strategicznego.
Każde rozwiązanie niesie korzyści i straty. Zbilansować tę kwestę muszą sami mieszkańcy. Gdyby to był mój prywatny folwark, bez wahania robiłbym drugą przeprawę na Wspólnej. Jednak to Wy - mieszkańcy musicie umieć zadecydować, co dla Was jest ważne, ważniejsze i najważniejsze.
Jedno jest pewne. Wiele czasu nie Macie, gdyż czas biegnie nieubłaganie, a inwestycji nie robi się od pstryknięcia palcem. Za chwilę będą wybory do samorządów. Do listopada wcale nie jest tak daleko, jak się może wydawać. Co będzie po wyborach, jaki skład radnych w gminie i w powiecie, tego dziś nikt nie przewidzi. Czego nie Zrobicie w tym roku, tego możecie w następnych czterech latach nie zrobić.

Nad kwestią ruchu, jego intensywności, sposobów parkowania na Wspólnej, będzie można dyskutować przez tyle lat, ile Będziecie chcieli. Nad przeprawą alternatywną dyskusja musi być krótka i treściwa. Inaczej będzie jak w wierszyku o osiołku co mu w żłoby dano...
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 19:27    Temat postu: nowy most łączący Chrząstawe Małą i Wielką Odpowiedz z cytatem

Dawid napisał:
Ciekawe czy takiej wielkości płacisz podatek ?! Jedyny podatek płacisz w paliwie , a nie wiem czy wiesz że firma transportowa płaci dodatkowy podatek do gminy a to nie są sumy kilku złoty tylko kilkunastu tysięcy. "a propos" dojazdu do piaskowni to dojazd powinien być całkiem osobno najlepiej od strony Brzezinek wtedy nie było by problemu. Jeśli piaskop grałby fair to z pieniędzy które dodatkowo zarabia na kapielisku , jedzeniu i piwie to metrowy chodnik byłby już dawno do szkoły.
Teraz to ty nie wiesz o czym mówisz-droga do Brzezinek-a może metrem Very Happy bez urazy to mrzonka .A chodniki -miały być wybudowane przez Piaskop tylko pewni ludzie się nie zgodzili .
Powrót do góry
ROB
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyślcie o dzieciach chodzących do szkoły.. Tak bardzo zalezy wam na ich bezpieczeństwie i tyle się czytało o braku chodników, piratach drogowych.. Cieżarówy z piaskopu nie będą potencjalnym zagrożeniem dla dzieci wokół szkoły bo będa jeździć na wspólną.. Sam ten powód jest bardzo ważny i nie wyobrażam sobie żeby nie wykorzystać takiej szansy która się teraz nadarzyła Rolling Eyes
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno. Za moimi plecami w mojej pracowni wisi mapa gminy Czernica. Często na nią spoglądam.

Zanim ktokolwiek zabierze głos w dyskusji lub cokolwiek podpisze, proszę aby spojrzał na mapę Chrząstaw i zobaczył jakie są uwarunkowania obu tych miejscowości. Dopełnieniem byłaby znajomość studium, które określa co gdzie może się znajdować.
Eberhard Mock
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 21:07    Temat postu: Popieram nowy most i bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoł Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomyślcie o dzieciach chodzących do szkoły.. Tak bardzo zalezy wam na ich bezpieczeństwie i tyle się czytało o braku chodników, piratach drogowych.. Cieżarówy z piaskopu nie będą potencjalnym zagrożeniem dla dzieci wokół szkoły bo będa jeździć na wspólną.. Sam ten powód jest bardzo ważny i nie wyobrażam sobie żeby nie wykorzystać takiej szansy która się teraz nadarzyła

Popieram!

Mock
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA ULICY LEŚNEJ PRZEZ KTÓRA BĘDZIE OBJAZD TEZ MIESZKAJA LUDZIE KTÓRZY MAJĄ DZIECI O JAKIM BEZPIECZEŃSTWIE MÓWIMY CIĘŻKI TABOR BĘDZIE JEŻDZIŁ I WROCŁAWSKĄ I LEŚNĄ FIKCYJNIE ROZŁADUJE TO NATĘŻENIE RUCHU TYLKO ŻE W TEN SPOSÓB NIE WYWALCZYMY CHODNIKÓW DLA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW A WRĘCZ POMOŻEMY ROZWIJAĆ SIĘ PIAKOWNI.BARDZO PROSZĘ PRZEJECHAĆ SIĘ Z DZIECKIEM ROWEREM DO SZKOŁY DOSŁOWNIE ROWEM
I POCZUĆ CIEŻKI TABOR NA SWOICH PLECACH .
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sceptyk napisał:
Pomyślcie o dzieciach chodzących do szkoły.. Tak bardzo zalezy wam na ich bezpieczeństwie i tyle się czytało o braku chodników, piratach drogowych.. Cieżarówy z piaskopu nie będą potencjalnym zagrożeniem dla dzieci wokół szkoły bo będa jeździć na wspólną.. Sam ten powód jest bardzo ważny i nie wyobrażam sobie żeby nie wykorzystać takiej szansy która się teraz nadarzyła Rolling Eyes
Ta wypowiedź Sceptyka świadczy o jego rozsądku i mądrości zarazem. Smile Jak można uprawiać taką demagogię jak aisoq Question
Powrót do góry
radny
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprawianie demagogii w tej sytuacji można przypisać w takim samym stopniu 'sceptykowi' jak i 'aisog' dzieci są i w Małej jak i w Wielkiej, niezależnie czy to ul. Wrocławska, czy okolice ul. Wspólnej !! Prawda jest taka, że niezależnie od tego jaka decyzja zostanie podjęta odnośnie mostu i tak ktoś będzie się czuć w takiej sytuacji poszkodowanym. Most na ul.Wspólnej wydaje się bardzo przyzwoitym rozwiązaniem ale nawiązując do wypowiedzi wicestarosty czy ktoś z szanownych forumowiczów wierzy, że takie przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w przeciągu kolejnych kilku lat ?? Wypowiedź wicestarosty zrozumiałem w ten sposób, że wyśmiał wszystkich obecnych podczas wizji lokalnej, a zarazem dał wszystkim do zrozumienia że starostwo nie ma pieniędzy na taką przeprawę; i tak należy uznać za spory sukces, że wielmożny Pan wicestarosta w Chrząstawie się w ogóle pojawił ! Do realizacji mostu potrzebna jest gmina, która również nie ma środków finansowych. Ograniczenie nośności jest i będzie, a jak się most zawali to wtedy pieniądze się znajdą.
Powrót do góry
radny
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisał:

To z satelity ? Gdzie można takie zdjęcia obejrzeć ?
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecałem, przeprowadziłem wywiad - rozmowę ze starostą powiatu wrocławskiego Romanem Potockim.

Wywiad ze starostą powiatu wrocławskiego - Romanem Potockim Temat: Inwestycje powiatu na terenie gminy Czernica 30 stycznia 2013

http://chrzastawy.phorum.pl/viewtopic.php?p=6756#6756

admin: post edytowany
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście rok 2014 - jaszcze nie mogę się przestawićSmile Praca po nocach nie popłaca
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Starosta ma 8 milionów budzetu 3 miliony juz zajete a kolejne 3 wymaga nasz most plus 400 000 przeprawa, oj ja czarno to widze....
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 16:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: