Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy most łączący Chrząstawe Mała i Wielką
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 00:08    Temat postu: Nowy most łączący Chrząstawe Mała i Wielką Odpowiedz z cytatem

http://telewizjaczernica.pl/index.php/wiadomosci-lokalne/video/latest/przeprawa-w-chrzastawach-spotkanie-z-wicestarosta-waldemarem-szczykutowiczem-20-stycznia-2014

Ostatnio zmieniony przez Dawid dnia Wto Sty 21, 2014 07:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 00:08    Temat postu:

Powrót do góry
admin*
-
-

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldziu napisał:

zawsze mnie zastanawiało na kiego grzyba było robic taka ładną asfaltową droge do nikąd?
Powrót do góry
Frank
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan wicestarosta potraktował naszych samorządowców jak dzieci w szkole,nie mieliście takiego wrażenia po obejrzeniu? Zero okazania dobrej woli do pchnięcia sprawy dalej.
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Wto Sty 21, 2014 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOKŁADNIE MYSLĘ TAK SAMO ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ CAŁEJ PRAWDY MOŻNA OWIJAĆ W BAWEŁNĘ I TRAKTOWAĆ MIESZKAŃCÓW JAK DZIECI .
Powrót do góry
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widzę panią radna dbającą o swoje interesy . Droga o której mowa przebiega obok domu pani radnej , bo będzie jej za głośno a to że most ma być czy nie i gdzie i że bez zgody ludzi z chrząstawy to ją nie obchodzi.
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutti ,dom pani radnej jest dalej ,o czym ty mówisz interes to jest ale mieszkańców jak będziesz miał objeżdżać wioskę na około przez wertepy i trochę pomijasz się na wąskiej drodze z pojazdami o dużym tonażu to pomyślisz o tym .
Powrót do góry
anna andrusyn
Radna z Chrząstawy Małej
Radna z Chrząstawy Małej

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wita Was radna Chrząstawy Małej. Uważam, że dbam o interesy Wszystkich mieszańców. Zarówno Chrząstawy Małej jak i Chrząstawy Wielkiej. Jeżeli powstanie nowy most tzw. przez Starostwo jako tymczasowy a dla Gminy Czernica byłby na stałe to chcę aby warunki towarzyszące przed i za mostem były komfortowe. Mam na myśli utwardzoną nawierzchnię, poszerzoną drogę i oświetlony teren. Chcę żeby było bezpiecznie dla Was użytkowników tej drogi.
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutti slusznie zauwazyl. Przeprawa przez wspolna jest nie na reke pani andrusyn i w ten desen wypowiada sie w rozmowie z wicestarostą, że droga za wązka że mostek na leśnej lichy i nie udźwignie a skadinad znajome ciezarowy smigaja tamtedy az milo. Dla mnie ciekawe jest jeszcze jedno,. dlaczego starosta z czernicy pan Potocki nie zjawil się na spotkaniu, facet który wywodzi się od nas tylko zamiast niego przyjechal obcy gosc. Przeciez koszula blizsza ciału...
Powrót do góry
aisog
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZYTAJĄC TE WYPOWIEDZI ZASTANAWIAM SIĘ O CO UŻTKOWNIKOM CHODZI ,BO NAPEWNO NIE O PRZYSZŁOŚĆ NASZEJ WIOSKI RACZEJ STARAJĄ SIĘ DOPIEC RADNEJ. LUDZIE POMYŚLCIE CO JEST WAŻNIEJSZE SATYSFAKCJA, ŻE BĘDZIE PRZEJAZ KOŁO JEJ DOMY CZY MOŻE ZAGŁĘBICIE SIE W PROBLEMIE ŻE W TEJ WIOSCE KTOŚ NAM STAWIA WARUNKI NIE DO PRZYJĘCIA.
Powrót do góry
anna andrusyn
Radna z Chrząstawy Małej
Radna z Chrząstawy Małej

PostWysłany: Sro Sty 22, 2014 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i zapraszam w teren na ul. Wspólną. Planowane jest zebranie wiejskie na początku lutego. Zapraszam serdecznie. Mam nadzieję, że na oficjalne zaproszenie pojawi się Pan Starosta. Ja przedstawiłam sytuację dotyczącą objazdu związaną z remontem mostu na ul .Wrocławskiej ( do obejrzenia w materiale telewizji lokalnej Pana Gróbarczyka) , to Wy mieszkańcy zdecydujecie o dalszych losach. Jestem bardzo ciekawa jakie są Wasze oczekiwania.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja komunikacyjna w Chrząstawach rozmowa z p. Robertem Makiełą głównym specjalista od infrastruktury drogowej

http://telewizjaczernica.pl/index.php/component/allvideoshare/video/featured/mostek-w-chrzastawach-uwarunkowania-komunikacyjne-22-stycznia-2014

Weronika
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamiętacie,że kiedyś była planowana droga z Małej na Wielką obok górki (tam jest polna droga), gdyby ten plan wszedł w życie to teraz nie byłoby problemu
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anna andrusyn napisał:
Witam i zapraszam w teren na ul. Wspólną. Planowane jest zebranie wiejskie na początku lutego. Zapraszam serdecznie. Mam nadzieję, że na oficjalne zaproszenie pojawi się Pan Starosta. Ja przedstawiłam sytuację dotyczącą objazdu związaną z remontem mostu na ul .Wrocławskiej ( do obejrzenia w materiale telewizji lokalnej Pana Gróbarczyka) , to Wy mieszkańcy zdecydujecie o dalszych losach. Jestem bardzo ciekawa jakie są Wasze oczekiwania.

Małe sprostowanie. Telewizja nie jest Piotra Gróbarczyka, tylko nazywa się TVLokalna MiniRegion i jest częścią wydawnictwa prasowego MiniRegion, które to wydawnictwo jest własnością Katarzyny Gróbarczyk, która jest prawnym redaktorem naczelnym. Natomiast Piotr Gróbarczyk, czyli ja, jestem redaktorem i twórcą programów. Piszę to, bo często właśnie popełnia się zupełnie nieświadomie ten błąd w nazewnictwie. Twórcą materiałów dla TVLokalna MiniRegion jest także Wasz Mieszkaniec Marcin Ratajczyk. Sporadycznie materiały tworzą także inne jeszcze osoby. W napisach końcowych jest zazwyczaj opis realizatorów materiału filmowego. Smile
Frank
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obojętnie jak wygląda kwestia własności - istotny jest probelm, a Pan często zatraca się w swojej TV nie odnosi się Pan do istoty problemu. Dziennikarz mówiący o TV zamiast o odniesieniu do informacji jakie przedstawia jest mało rzetelny. Temat w którym piszę odnosi się do mostu i przeprawy a Pan nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.
Powrót do góry
radny
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądając filmy Pana Piotra mam tylko nadzieję, że starczy mu energii
aby kontynuować swoją 'misję'.
Gdyby nie on nikt nie zainteresowałby się problemem mostu w Chrząstawie,
to jest jakaś kpina że żyjemy w XXIwieku, a mieszkańców obu miejscowości
traktuje się jak piąte koło u wozu.
-nie mamy chodników,
-droga woła o pomstę do nieba
-nie ma kanalizacji
-nikt nie chce remontować mostu, który jest jedyną drogą dojazdową

Chrząstawy o ile dobrze pamiętam są największymi terenami w całej gminie,
a i nowych mieszkańców w ostatnich latach sporo przybyło. Płacimy takie same podatki jak mieszkańcy innych miejscowości i najwyższa pora
aby zaczęto nas traktować poważnie.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank napisał:
Obojętnie jak wygląda kwestia własności - istotny jest probelm, a Pan często zatraca się w swojej TV nie odnosi się Pan do istoty problemu. Dziennikarz mówiący o TV zamiast o odniesieniu do informacji jakie przedstawia jest mało rzetelny. Temat w którym piszę odnosi się do mostu i przeprawy a Pan nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie.

Oczywiście, że mam, ale ja nie jestem stroną, pokazuję sytuacje i problemy, natomiast nie roszczę sobie pretensji do ich rozwiązywania. Od tych spraw są inne gremia. Smile
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu nie można edytować wpisów, ale mniejsza. Zwróciłem się do starosty o informację w sprawie mostu i mam nadzieje taka dostać. Według nieoficjalnej wiadomości jest już przygotowana.
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,,dom stoi 15-ście metrów dalej''-a jeśli chodzi o wąską droge to mam co innego duży ruch samochodowy ,ten most odciążyłby trochę natęzenie ruchu bo dom już dawno popękał. Zebranie wiejskie - to jawna kpina pani radnej -dobrze pani wie kto i ile mieszkanców przychodzi na takie spotkania i co ta garstka zabranych ma decydować o całej wsi Question . Najlepiej by było zorganizować referendum ale wiem że to jest nierealne.
Powrót do góry
Czujna
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie w materiale filmowym była mowa o mozliwości pękania budynkaów podczas przejazdu ciężkich samochodów przez ul Leśną. Chciałam zapytać gdzie była pania radna z Chrząstawy Małej gdy protestowli mieszkańcy mieszkający przy ul. Wrocławskiej podjąc dokładnie takie same argumenty. O tuż o już wtedy sygnalizowano, że most może nie wytrzymać takiego natężenia ruchu.Pani Ania siedziała cicho bo bo jej temat nie dotyczył. Zgadzm się, ze protestuje z grupą osób bo ma w tym swój interes i nie chce żeby niedaleko jej domu przejezdżały samochody.
Trzeba terż wspomnieć, że pani Ani mąż prowdzi firme transportowa i także przyczynia się przejeżdżając swoim” taborem” do pękania budynków przy ul. Wrocławskieja a także ul.Leśnej . Zasłanianie się bezpieczństwem oraz wygodą, gdzie zdrowa logika i ekonomia sugeruje puszczenie objazdu przez Mała Chrząstawe tym bardziej, że ta przeprawa ma pozostać na stałe. Atak na marginesie gdzie się podziała kolażanka pani Ani radana z Chrząstawy Wielkiej pani Kasia . To raczej ona powinna iformować i mobilizować społecznośc Chrząstwy Wielkiej do „działnia „.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnej chwili Chrząstawa Wielka nie ma swojej radnej, gdyż złożyła mandat. Na ostatniej nadzwyczajnej sesji radni przyjęli w głosowaniu złożenie przez radną mandatu.
patom
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 21:15    Temat postu: wspolna Odpowiedz z cytatem

Ja widzę inny problem ul. Wspólnej.
Latem, gdy czynne będzie kąpielisko na piaskowni ul. Wspólna zamieni się w jeden wielki bezpłatny parking. Dużo ludzi nie będzie chciało płacić za parking Pisakopowi- tak jak to ma miejsce teraz, z tą różnica, że teraz stawać będą właśnie na Wspólnej.
To samo tyczy się bezpieczeństwa. Ul. Wspólna teraz wykorzystywana jest jako miejsce spokojnych spacerów a przez pędzących szaleńców stanie się tak samo niebezpieczna jak ul. Wrocławska teraz.
Uważam, że zacząć trzeba by było od wybudowania chodników i na Wrocławskiej i na Wspólnej, oraz progów zwalniających na obu ulicach.

Poza tym za naprawę/wymianę mostu powinna zapłacić ta firma, która najwięcej i najcięższym sprzętem z niej korzysta. Wtedy starostwo i gmina miała by budżet na wykonanie dużej części chodników.
Powrót do góry
Dawid
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle że mąż Pani Ani przejeżdza może łącznie 4 razy dziennie przez ul . Leśna z kulturalną prędkością i w większości razy na pusto ( bez ładunku) to nie jest to samo co 50 samochodów dziennie na pełno z piracką prędkością nie zważając na ukształtowanie drogi i wioski.. Ale oczywiście widzicie tylko te złe strony bo przecież tyle lat Wrocławska się męczyła to co niech teraz Leśna odczuje uroki Piaskopu :]
Powrót do góry
Eberhard Mock
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 11:58    Temat postu: Progi zwalniające Odpowiedz z cytatem

W związku z tym, że ul. Wspólna jest drogą gminną, to można tam chyba wybudować progi zwalniające, lub szykany. Tego nie da się zrobić na ul. Wrocławskiej (będącej drogą powiatową).

Jeśli więc zrobione to będzie z głową, to Chrząstawy na tym skorzystają.

Pozdrawiam
Mock
Powrót do góry
tutti
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 12:11    Temat postu: nowy most łączący Chrząstawe Małą i Wielką Odpowiedz z cytatem

i to jest cała prawda o ludziach-oskarżanie o złośliwość-nikt tu nikomu nic nie życzy ludzie dajcie spokój,chodzi o rozładowanie tego ,,pirackiego''ruchu i alternatywną przeprawę np. jest św. Bożego Ciała i droga jest zamknięta to ci którym to ,,przeszkadza'' mogą ominąć tę ,,małą niedogodność'' a tak to narzekają że nie mogą ominąć tą,, żenadę ''. A kwestia finansowa was nie przekonuje -wybudowanie tego mostu jest z punktu widzenia naszej wsi i gminy korzystniejsze niż budowa mostu tymczasowego obok starego, a most i tak w kiedyś ten drugi powstanie a teraz koszty budowy będą rozłożone
Powrót do góry
Dawid
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie jest tu mowa o złośliwości to po co to zbędne czepianie się Radnej , która tutaj nic nie jest winna i która jako jedyna przedstawicielka Chrząstawy Małej działa w naszej obronie... można wybudować most nikt nie jest przeciwny ale z ograniczeniami do 15 DMC i można dac tez kilka progów zwalniających oraz zakaz parkowania przy ulicy by turyści z wrocławia nie zastawili nam drogi podczas kąpieli błotnych na piaskowni.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Sty 26, 2014 13:14    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Chrząstawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: