Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opryski na komary

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamiluszek
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 14:59    Temat postu: Opryski na komary Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie o planowanych opryskach? Normalnie ciężko wytrzymać z tymi komarami Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Lip 03, 2013 14:59    Temat postu:

Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywolales chyba te opryski.. zaczeli pryskac
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co z tego pryskania??? Jak było ich pełno tak i są nadal Sad
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 06:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paloma napisał:
Ja tam zauważyłem zmniejszenie się ich ilości. Normalnie obciadały mnie całe, teraz są tylko pojedyńcze sztuki. Pewnie musi się zamknąć cały cykl, aby populacja znacznie się zmniejszyła.
Drugi oprysk był w poniedziałek i potem jeszcze trzeci - przynajmniej o 3 wspominali.

http://www.czernica.pl/pl/21890/116947/Odkomarzanie.html
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trociu napisał:
paloma napisał:
Ja tam zauważyłem zmniejszenie się ich ilości. Normalnie obciadały mnie całe, teraz są tylko pojedyńcze sztuki. Pewnie musi się zamknąć cały cykl, aby populacja znacznie się zmniejszyła.
Drugi oprysk był w poniedziałek i potem jeszcze trzeci - przynajmniej o 3 wspominali.

http://www.czernica.pl/pl/21890/116947/Odkomarzanie.html
Widocznie mieszkam po za uprzywilejowaną strefą bo w dalszym ciągu nie zauważyłam zmiany na lepsze. (w poniedziałek w mojej okolicy nie było żadnego drugiego oprysku)
Powrót do góry
ciba
nowicjusz
nowicjusz

PostWysłany: Pią Lip 12, 2013 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykonuję opryski na komary info w ogłoszeniach.
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 06:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi oprysk przeciwko komarom 16 lipca 2013 godziny wieczorne 16 lipca 2013 roku wykonano nad miejscowościami gminy Czernica oprysk z samolotu AN2 przeciwko komarom. Był to drugi oprysk tego wieczoru. Pierwszy dotyczył terenów lęgowych natomiast drugi skierowany był przeciwko dokuczliwym dla mieszkańców owadom komara. Wykonane opryski były drugą planowaną i zapowiedzianą serią oprysków na terenie gminy Czernica przeciwko komarom, które z powodu wystąpienia licznych rozlewisk oraz korzystnych warunków pogodowych mają niezwykle korzystne warunki do i rozmnażania i rozwoju. W związku ogromną uciążliwością owadów, rada gminy podjęła decyzję o zwalczaniu komarów poprzez opryski z samolotu. PG

http://www.telewizjaczernica.pl/index.php/component/allvideoshare/video/latest/drugi-oprysk-przeciwko-komarom-16-lipca-2013-godziny-wieczorne

Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano latali, latali, tylko do mnie nie dolecieli. Ciekawe czy można składać reklamacje do gminy, że nie cały teren został objęty Wink
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam że jak kilka lat temu była nawet większa od obecnej PLAGA KOMARÓW to też wieczorową porą samolot robił opryski. Z tym że po tamtych opryskach następnego ranka z przyjemnością można się było napić kawy na tarasie lub ogrodzie.Komara nie było wtedy żadnego. (OPRYSK BYŁ TYLKO JEDNOETAPOWY!!!)Teraz po TRZECH Etapach (w tym 2 Opryskach z powietrza) komarów ile było tyle jest. (ciekawe czym pryskali? - możliwe że to było tylko placebo) Trociu ma rację pisząc że do niego nie dolecieli. Mam wrażenie że oprysk był wybiórczy(na wskazanych terenach) Tylko kto został uprzywilejowany? Jakie były kryteria wyboru terenów do solidnego oprysku?
Powrót do góry
Waldziu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystrzegalbym sie teorii spiskowych co do terenow urpzywilejowanych natomiast w delikatne oszczednosci gminy na tym srodku ktorym pryskaja jestem sklonny uwierzyc...bo kto to sprawdzi
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... albo z drugiej strony oszczędność firmy, której to zlecono, bo kto sprawdzi którędy samolot leciał ...
Powrót do góry
Kami
forumowicz
forumowicz

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pic na wode foto montaż z tym pryskaniem;/ Tak dorabiają się na zamówieniach publicznych, kase wziąść pościemniac ludzi i załatwione. Dawniej gdy pryskali komarów nie było na nastęny dzień tak jak mówi paloma. Panie Piotrku niech pan popyta gdzie trzeba bo nikt z moich znajomych tak jak ja nie wierzy że należycie wykonali pryskanie. Wałek jednym słowem;/
Powrót do góry
paloma
początkujący
początkujący

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldziu napisał:
wystrzegalbym sie teorii spiskowych co do terenow urpzywilejowanych natomiast w delikatne oszczednosci gminy na tym srodku ktorym pryskaja jestem sklonny uwierzyc...bo kto to sprawdzi
UUuuUUuu... To brzmi z Twojej strony niczym groźba... Czyż byś był urzędasem w Naszej Gminie? A nawiasem mówiąc takie teorie przy takich skutkach działania same się nasuwają . (Mam dobry wzorzec -A.Macierewicz) Zresztą porozmawiaj z ludźmi na wiosce to uznasz że to co tutaj napisałam to tylko delikatne domysły napisane w bardzo delikatny sposób. Ludzie między sobą bardziej dosadnie się wyrażają.(gdybym tutaj tak napisała moderatorka wywaliła by w całości)
Powrót do góry
DAN
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponosi niektórych... Komarów jest wiele mniej a jeżeli ktoś myślał,że wytępią je co do jednego to gratuluje:)
Powrót do góry
gruby
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Pic na wode foto montaż z tym pryskaniem;/ Tak dorabiają się na zamówieniach publicznych, kase wziąść pościemniac ludzi i załatwione. Dawniej gdy pryskali komarów nie było na nastęny dzień tak jak mówi paloma. Panie Piotrku niech pan popyta gdzie trzeba bo nikt z moich znajomych tak jak ja nie wierzy że należycie wykonali pryskanie. Wałek jednym słowem;/

Zapewne warto zorientować się czy była pobrana próbka do zbadania czym było pryskane i w jakim stężeniu.
Jednak należny wiedzieć, że potrzeba trzy lata z rzędu opryskiwać komary, żeby uzyskać zadowalający rezultat. Część radnych była niechętna opryskom, bo poszło na to ok 120 tys złotych a efekt jest tylko połowiczy.
To była trudna decyzja dla rady, bo nie pryskać to mało popularne dla wyborców a pryskać, to wypryskane pieniądze i także niemałe niezadowolenie wśród wyborców, oczekujących cudu zaniku komarów. zatem była to decyzja z serii - " synu cokolwiek uczynisz będziesz żałować". Ja tej decyzji radnym nie zazdroszczę bo to jest taka mała puszka pandory.
Reklama

Wysłany: Czw Lip 25, 2013 20:37    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: