Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

TMCH, wiejskie inwestycje i 1%

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jo
początkujący
początkujący

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 17:45    Temat postu: TMCH, wiejskie inwestycje i 1% Odpowiedz z cytatem

TMCh w chwili obecnej ma podpisane dwie umowy z Urzędem Marszałkowskim: jedną na dokończenie przebudowy świetlicy (II etap), drugą na budowę chodnika i uporządkowanie terenu przed obiektem. W jednym i drugim przypadku pieniędzy nie starczy na wszystko. Bo o ile wydzielona na trwałe (bez przejścia) część z remizy zostanie wyremontowana, o tyle część OSP pozostanie nie ruszona i w dalszym ciągu bez ogrzewania. Ktoś mógłby rzec - 40 lat nie grzali - to widać nie potrzebują, ale nie tędy droga, nie trzeba być fachowcem aby wiedzieć co się dzieje z nieogrzewanym budynkiem. Na potrzeby świetlicy zaanektowano również dawne pomieszczenie biurowe OSP wydzielając im nowe z części starej sali, ale na roboty wykończeniowe pod żadnym pozorem nie można użyć środków z dotacji unijnej (podlega to szczegółowej kontroli), dlatego też TMCh skromne środki z darowizn na cele statutowe dołoży do wykończenia tego pomieszczenia, resztę (lwią część) obiecał sfinansować Pan Wójt z swojej rezerwy, ale dalej pozostaje problem ogrzania pozostałych pomieszczeń, na to pieniędzy zapewne nie wystarczy. Gmina będzie składać wnioski do różnych fundacji o środki na kompleksowy remont remizy - ale czy dostanie? Wracając do świetlicy - co rozmówca - to inne zastrzeżenia do projektu i funkcjonalności obiektu kierowane w stronę TMCh, ale to nie ten adresat. Tytułem przypomnienia - pięć lat temu (chyba się nie mylę) gmina zamówiła projekt i na nieszczęście były konsultacje społeczne w efekcie czego pierwotny projekt pozbawiono poddasza z pokojami dla organizacji i gościnnymi, coś tam ulepszono i jest jak jest. Inwestor czyli gmina budowę rozpoczął i w stanie surowym zakończył, bo dopadł nas kryzys. To że budynek się zmienia i nie straszy, jest efektem podpisania (XII 2010r.) przez TMCh umowy na realizację tego zadania z Urzędem Marszałkowskim (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013) oraz ścisłej współpracy z gminą - bo to ona wykłada pieniądze a potem czeka na kontrolę i zwrot kasy (po zakończeniu pierwszego etapu trwało to aż 4 miesiące). Co do funkcjonalności - jest jak jest, ale przynajmniej jest czysto i przestrzennie, a część gastronomiczna i sanitariaty będą spełniać standardy unijne Smile Kolejny problem stanowi zagospodarowanie terenu przed świetlicą, co prawda dostaniemy dotację na zrobienie chodnika (ok 200m2), po wykonaniu zadania i spełnieniu zobowiązania uporządkowania i wyrównania na własny koszt terenu pod parking w kwocie 3000 zł. Pozostałą kwotę założy za nas w formie pożyczki gmina. Smile W każdym bądź razie musimy to zrobić do 12 maja. Shocked Z uwagi na brak środków nie wydajemy na razie gazetki i musieliśmy znacznie ograniczyć zasięg imprez. Dotacje gminne wystarczą nam tylko na skromne w oprawie wyścigi kolarskie dla hobbystów i dzieci. Nie zrezygnowaliśmy z nazwy "Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica" (może kiedyś powrócimy), ale ograniczyliśmy w tym roku zasięg rezygnując z bardzo kosztownej elity. Szkoda, ale z pustego ..... . W oparciu o przyznane środki postaramy się zrobić warsztaty bukieciarstwa, filcowania, wyjazdy do Filharmonii i Capitolu oraz terenowy wyścig kolarski na zakończenie sezonu . Smile Może to mało, ale nas, chętnych do pracy członków TMCh też jest bardzo mało. na szczęście możemy liczyć na wsparcie Sołtysów, Radnych i innych organizacji działających we wsi - za co serdecznie w imieniu członków TMCh im dziękuję. Laughing Gdzieś tam, między papierami Urzędu Marszałkowskiego, leży sobie wniosek (od stycznia ub. roku) i czeka na przekształcenie w umowę, na budowę ścianki wspinaczkowej w szkole - jak się doczeka to będą potrzebne 3 tysiące wkładu własnego, resztę pożyczy gmina. Dlatego też Drodzy Forumowicze proszę Was o wsparcie rozwoju miejscowości w której mieszkacie, wpłatą 1% Waszego podatku (lub darowizny - jeśli ktoś ma takie życzenie) na konto Towarzystwa Miłośników Chrząstawy KRS 0000099737, nr konta 38 9585 0007 0020 0200 1977 0001. Wiemy gdzie szukać dotacji, chcemy zmieniać Chrząstawy, ale brakuje nam środków na wkład własny i na to chcemy spożytkować Wasze pieniądze. Jednocześnie serdecznie chciałabym zaprosić do współpracy z nami, nowi ludzie - to nowe pomysły i działania. 10.02.2012r. w Zespole Szkół o godz. 18-tej odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie członków TMCh, osoby chętne do współpracy będą mile widziane Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 17:45    Temat postu:

Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Promujcie się i piszcie o tym, co robicie. Ja od kiedy związałem się z Chrząstawą przekazuję na was swój 1%.

Może jakaś mała akcja marketingowa do skrzynek tradycyjnych. Podejrzewam, że duża część tutaj mieszkających nie wie, że istniejecie i działacie. Termin rozliczeń się zbliża, więc warto ich uświadomić.
Powrót do góry
obserwator
Gość

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRZ E ZE STARACIE SIE DBAC O NASZE PODWORKO NIE SPOGLADJAC NA RESZTE SPOLECZENSTWA LOKALNEGO KTORE NIE ROZUMIE ZNACZENIA SLOW LOKALNY PTRIOTYZM! NAWOLYWANIA O 1 PROCENT DOTRA TAM GDZIE SPOLECZENSTWU ZALEZY NA TYM W JAKIM MIEJSCU MIESZKA JAK ONO SIE MA NA TLE INNYCH I CO REPREZENTUJE. TYM NIE MNIEJ JAK DLA MNIE GEST W POSTACI JEDNEGO PROCENTA JEST KROPLA W MORZU WYDATKOW JAKIE MA PRZED SOBA TOWARZYSTWO NASZYCH WSI. OSOB POTRZEBUJACYCH JEST OGROMNA MASA ALE MY MUSIMY DBAC O SWOJE WEDLE PRZEKONANIA - CHRON DOM SWOJ ON SCHRONIENIEM TWOIM! ZACHECAM KAZDEGO KTO MOZE A MOZE KAZDY Z NASZYCH WIOSEK DO PRZEKAZANIA CZESCI SWOJEGO PODATKU NA NASZE PODKRESLAM NASZE DOBRO JAKIM JEST NASZE OBEJSCIE....... NASZA MALA OJCZYZNA CHRZASTAWA!!!
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem jakąś akcję marketingową do skrzynek, to ją dostałem. Wczoraj wieczorem wyciągnąłem właśnie fajną na pierwszy rzut oka broszurkę o TMCh. Uśmiech pojawił się na mojej twarzy, gdyż tego właśnie mi brakowało jak już pisałem wcześniej.
Jednak uśmiech zniknął po przeczytaniu już pierwszego słowa w tejże ulotce. Dobra - czepiam się i literówki mogą się zdarzyć każdemu. Ale przecież od tego mamy całą tą obecną "sztuczną" inteligencję, która potrafi za nas sprawdzać. A sprawdza nawet interpunkcję, której też w kilku miejscach zabrakło...

Miało być tak pięknie, a wyszło na szczęście trochę lepiej niż zwykle.
Powrót do góry
jo
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Za wykonanie nie zapłaciliśmy nawet złotówki - bo zrobił tę ulotkę dla nas RCWIP w ramach własnego projektu, zatem korekta leżała po ich stronie. TMCh zaproponowało tylko treść i zdjęcia. Myślę, że nawet nieźle (oczywiście poza interpunkcją) im to wyszło. I chwała im za to, że nas wsparli. A tak w ogóle to liczymy na wsparcie mieszkańców i serdecznie dziękujemy za nie. Może niektórzy już zauważyli, że taras i ścieżka do świetlicy jest w trakcie realizacji. Zatem jest prawie dobrze a może być jeszcze lepiej. Smile
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że czepialski jestem, ale co zrobić. Nie zaprzeczam, że ogólnie ulotka mi się podoba.

... [edit - dalej wywodzić się nie będę, bo wyjdę na starego zgreda, któremu nic się nie podoba Wink chociaż korci mnie, korci ]
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Mar 08, 2012 22:25    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: