Forum Forum Chrząstawy Strona Główna Forum Chrząstawy

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Melioracja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> sołtysówka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateo
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 18:41    Temat postu: Melioracja Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Sołtysie,

Proszę o informacje na temat planów oczyszczania istniejących rowów melioracyjnych. Wiem, że prace stanęły na jakimś etapie, ale czy robota będzie kontynuowana jeszcze w tym roku? Moja działka graniczy z zaniedbanym rowem, dlatego temat jest dla mnie jak najbardziej aktualny.

Pozdrawiam,
Mateusz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 18:41    Temat postu:

Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 18:22    Temat postu: melioracja Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ze prace będą kontynuowane, właśnie w tym celu zostało odnowione działanie spółki wodnej. Chwilowo nie orientuję sie dokładnie jak to wygląda. Byłem kilkakrotnie w gminie i nie zostaly mi jeszcze przekazane jakiekolwiek dokumenty dotyczące szczegółów wykonywanych prac takze cierpliwości .... kazali zgłosić się po świętach Smile
Powrót do góry
Gosc1976
Gość

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 15:17    Temat postu: Melioracja Odpowiedz z cytatem

Panie Soltysie, jakies wiesci? ja rowniez sasiaduje z rowem ktory nie spelnia swojej funkcji

pozdr
Powrót do góry
patom
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 08:07    Temat postu: rów Odpowiedz z cytatem

witam.
Super że są oczyszczane rowy. Pragne jednak zwrócić uwage na przepusty. Wzdłuż ul. Polnej rów wielokrotnie przechodzi przez drogę a rury betonowe sa całkowicie zabite ziemią. Prosze zwrócić na to uwagę. Samo czyszczenie rowu nie wystarczy. Pozdrawiam Tomek
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 17:30    Temat postu: Re: rów Odpowiedz z cytatem

patom napisał:
witam.
Super że są oczyszczane rowy. Pragne jednak zwrócić uwage na przepusty. Wzdłuż ul. Polnej rów wielokrotnie przechodzi przez drogę a rury betonowe sa całkowicie zabite ziemią. Prosze zwrócić na to uwagę. Samo czyszczenie rowu nie wystarczy. Pozdrawiam Tomek

Oczywiście rozumiem sprawe ale musimy sobie zdawać sprawę ze nagle przez jedno psryknięcie tego nie zmienię Istotną sprawą na chwilę obecną są Głowne rowy odprowadzające wodę z Wioski a potem ich dopływy.
Proszę o cierpliwość i tak jak pan tutaj sygnalizację gdzie są problemy ocenię ja osobiście które są najgorsze i będziemy działać pomału ale skutecznie Smile
Powrót do góry
Marcin
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Wto Cze 14, 2011 07:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też wycieli (chyba, że mowa o tej samej okolicy) takie olbrzymie, piękne drzewa obok wielkiego pola i brzozy wzdłuż prawie_polnej drogi. Komu te drzewa przeszkadzały? Teraz łyso jest:(
Do tego co chwila pożary pola niedaleko, wciąż w tym samym miejscu i palenie śmieci (i plastików) w ogródku. Wyprowadziłam się na wieś, żeby odpocząć od spalin i poczuć przyrodę, to drzewa zostały wycięte a środowisko wciąż jest degradowane, bo... "na wsi wolno, na wsi obowiązuje inne prawo" (to ostatnie usłyszałam od swojego "mądrego" sąsiada). Brak słów.
Powrót do góry
SOŁTYS Chrząstawy Małej
*
*

PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zle tak nie dobrze... nie czyscimy rowów problem czyscimy rowy tez problem Smile przez 40 lat zaniedbania drzewa napewno były spore.... zastanówmy sie czy taki rów spełnia swoją rolę zarośnięty korzeniami drzew jezeli zostały wyciete oznacza to ze nie powinno ich tam być. ODROBINĘ ZROZUMIENIA Decyzje te podejmowane sa przez lesnika gminnego on wytycza drzewa do sciecia na rowie. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wycięcie drzew i krzaczorów w rowach - okej. Brzozy nie były spore, max 10-15 lat, tak sądzę porównując do wysokości znanej mi brzozy 20 letniej. I... nie rosły w rowie:( Tak czy owak nie ma ich i łyso się trochę zrobiło. Zostało jeszcze kilka wzdłuż rowu i mam nadzieję, że pobędą tam jeszcze trochę...
A, i pozdrawiam Pana Sołtysa Chrząstawy Małej - w sumie to niedaleko siebie mieszkamy. Niewiarygodne, ale tyle razy szłam do sklepu i nie zauważyłam szyldu "Sołtys" - widać, że gapię się pod nogi;)
Powrót do góry
Marcin
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Marcin dnia Wto Cze 14, 2011 07:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mek
początkujący
początkujący

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:

(...)Tylko że wyraźnie napisałem że chciałem to zrobić sam 2 lata temu już.. Nie pozwolono mi na to , kazano się starać o zezwolenie na wycięcie tych drzew. (...)

I złożyłeś ten wniosek o zezwolenie i się nie zgodzili?
Może źle uzasadniłeś powody dla których chciałeś je ściąć, skoro teraz komuś innemu to się udało?
Tak się zastanawiam, czy aby na pewno drzewa były na Twojej działce, skoro gmina je wycięła bez powiadomienia Ciebie, że coś Ci będą zabierać z Twjej działki? Nie znam sytuacji na działce, tylko się tak zastanawiam głośno.
Powrót do góry
Dragon
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xxx

Ostatnio zmieniony przez Dragon dnia Pon Cze 13, 2011 23:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba normalne działanie. Na końcu Wielkiej (okolice ul. Brzozowej) też wiosną czyszczono kanał i po pracach została sterta gałęzi. Nie widziałem tam grubszych pieńków, ale te pewnie zostały "zagospodarowane" zanim prace się jeszcze rozpoczęły.
Powrót do góry
Trociu
Stały bywalec
Stały bywalec

PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Mam działkę w polach i między Październikiem , a kwietniem rów biegnący wzdłuż tej działki został właśnie wyczyszczony. Przy rowie rosło kilka dorodnych brzóz i olch. Wszystkie zostały wycięte(moim zdaniem zostały zrabowane bo rosły na moim) To co nie przedstawiało wartości po tych drzewach porozwalane po całej działce wala się tam do dzisiaj.
A ja może tak przekornie - czy interweniowałeś w tej sprawie w tzw. spółce wodnej? Coś odpowiedzieli na rabunek i pozostawienie bałaganu?

Może oni po prostu tak działają, bo nikt im uwagi nie zwraca i myślą, że tak można...
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 21:34    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Chrząstawy Strona Główna -> sołtysówka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: